چگونه همیشه بهترین باشیم : رازهای در گوشی!

 1. خانه
 2. /
 3. سبک زندگی
 4. /
 5. موفقیت
 6. /
 7. چگونه همیشه بهترین باشیم : رازهای در گوشی!
چگونه همیشه بهترین باشیم

این که ” چگونه همیشه بهترین باشیم ؟” سوالی است که شاید همه ما دنبال جوابی برای آن می گردیم.

چطور می توانیم در همه کارها بیشترین سطح موفقیت را بدست آوریم؟ می شود در یک حوزه یا یک وجه از زندگی بهترین بود؛ اما چگونه می توانیم به آدمی تبدیل شویم که به محض ورود به هر زمینه ای، بیشترین میزان موفقیت را از آن خودش کند؟ بهترین بودن به این معنا است!
در این مقاله می خواهیم به نکاتی اشاره کنیم که افراد موفق را در پاسخ به این سوال که “چگونه بهترین باشیم؟” یاری کرده اند.

برای ورود به این مبحث، بگذارید در همین ابتدا یک توصیه مهم و کاربردی را مطرح کنیم:

اگر می خواهید بدانید چگونه همیشه بهترین باشیم، از مبارزه برای چیزهای میانه دست بردارید. اگر از زندگی چیز بیشتری می خواهید، باید رقابت برای چیزهای متوسط را کنار بگذارید.

چگونه بهترین باشیم: یک مثال مهم!

۱۰۰ نفر را تصور کنید که همه دقیقاً چیزی را که از زندگی می خواهند که شما هم میخواهید. همه آنها فقط در صف ایستاده اند.

حالا تصور کنید که شخص در ابتدای صف، یک سلبریتی شناخته شده است؛ او یک ستاره موفق است و کسی است که اسمش به تنهایی می تواند میلیون ها آدم را یکجا جمع کند. موفقیتی که همه افراد در آرزوی آن هستند. او جزء ۱ درصد برتر ابتدای صف است!

همچنین تصور کنید فردی را که تماما شکست خورده و به عبارتی سوخته و از نظر روحی شرایط بسیار بدی دارد. او یک شکست مطلق را تجربه می کند و جزء ۱ درصد انتهای صف محسوب می شود.

این برنده ها و بازنده ها، در ابتدا و انتهای صف مشخص اند.
حال تصور کنید که در میان آنها و در واقع در بین صف تعدادی دیگر هم وجود دارند که به پیروزی یا باخت نزدیک هستند. اما کاملا نمیتوان گفت آنها شکست خورده اند یا موفق شده اند. آنها درحال مدیریت داشته های کوچکشان هستند.

اکنون ما ده درصد برتر و ده درصد شکست خورده را در اختیار داریم؛ اما این هشتاد نفر دیگر کسانی هستند که همه برای نگهداشتن یا بدست آورن چیزهای میانه و متوسط تلاش می کنند.

چند لحظه به این نکته توجه کنید: رقابت برای افراد وسط بسیار بیشتر و سنگین‌تر از اشخاص ابتدا و یا حتی انتهای صف است. بیشتر افراد کل زندگی خود را صرف یادگیری این می کنند که چگونه در جایی میانه و متوسط قرار بگیرند یا چگونه همین جایی که هستند تا ابد باقی بمانند. آنها بیشتربه دنبال ثبات می گردند.

حال آنکه پاسخ به این سوال که ” چگونه همیشه بهترین باشیم ” نیاز به حرکت کردن و راضی نبودن از ماندن در موقعیت فعلیتان دارد.

چگونه همیشه بهترین باشیم

تصور کنید که شما یکی از این ۱۰۰ نفر هستید

همه شما از همان اول شروع می کنید که شخص موفقی باشید؛ یعنی در ابتدای کار قصد دارید جوابی قاطع به سوال ” چگونه همیشه بهترین باشیم ” بدهید.

بطور مثال همه شما سعی می کنید ایمیل و حساب های کاربری دیگرتان را همیشه باز بگذارید و هر روز چک کنید، اعتبار سرمایه و یا کالایتان را بسنجید؛ روی وب سایت و یا وب سایت های خود وقت بگذارید، دوره ها و کلاس های مربوط به کارتان را جدی بگیرید و یا مثلا به پادکست های مرتبط با زمینه کاریتان گوش دهید.

اما سرانجام یکی از میان شما سقوط می کند و شکست می خورد و این ناراحت کننده است. چند نفر دیگر هم تمایلشان را به بودن در آن حوزه و بازار خاص از دست می دهند و از میدان خارج می شوند برای آنها هم کاری از دست ما ساخته نیست.

حالا چیزی که اتفاق می افتد این است که تعداد کمی باقی می مانند؛ از میان این نفرات، بخشی از آنها قرار است جزء همان ۱۰ نفر ابتدای صف باشند؛ افرادی که الگوی رفتاری آنها به ما نشان می دهد که چگونه همیشه بهترین باشیم !

نکته اینجا است که اگر شما می خواهید کاری خارق العاده انجام دهید و بهترین باشید لازم نیست با تمام دنیا رقابت کنید. از طرفی قرار هم نیست به رقابت با افراد متوسط یا میانه صف بپردازید؛ یعنی همان ۷۰ – ۸۰ نفر.

شما فقط باید با افرادی که مثل خودتان به این راز پی برده اند و قصد دارند جزء ده نفر ابتدای صف باشند رقابت کنید.

در حالی که ۸۰ نفر برای جلو تر بردن خود در میانه صف در حال جنگیدن با یکدیگر هستند، این افراد می دانند که چگونه باید حرکت کنند تا در جلوی صف بیستند. پس پاسخ به این سوال که چگونه همیشه بهترین باشیم، اصلا پیچیده نیست اما قطعا آسان هم نیست!

ویژگی‌های بهترین‌ها!

افرادی که به جلوی صف درحال حرکت اند:

 1. کارشان را هرطور که شده انجام می دهند. این مهم است!
 2. تسلیم نمی شوند.
 3. به یادگرفتن ادامه می دهند. (این مقاله را از دست ندهید: افزایش قدرت یادگیری مغز در ۴ قدم بسیار ساده)
 4. اگر کاری نتیجه نمیدهد از راهی دیگر به آن وارد می شوند.
 5. از دردسر بدشان نمی آید؛ در واقع حاضر اند خود را در سختی های بی ثباتی قرار دهند تا به سمت جلو حرکت کنند.

بهترین بودن به شانس و اقبال آدمها بستگی ندارد بلکه به استمرار آن ها و تلاشهایشان و ادامه دادنشان هنگام ناامیدی بستگی دارد.

بله ممکن است آنها آدمهایی باشند که در زمان مناسب در جای مناسبی قرار گرفته بودند؛ اما این اتفاق اغلب می افتد؛ چرا؟ چون شما هم در زمان مناسب و در جای مناسبی هستید!

اگر این را حس نمی کنید به این خاطر است که امکانات پیرامونتان را خوب نشناخته اید. اگر برای این سوال که چگونه همیشه بهترین باشیم به دنبال جوابی کاربردی می گردید و تنها به خوش شانس بودن آدمهای موفق، خودتان را راضی نمی کنید به آن ۵ ویژگی توجه نمایید. (سری هم به این مقاله بزنید: چگونه انسان موفقی باشیم: راهنمای جامع راه های رسیدن به موفقیت)

چگونه همیشه بهترین باشیم

نابرابری، در ذات زندگی است

زندگی واقعی همین است، بنابراین بدیهی است که شرایط تسکین دهنده همیشه و در هر موقعیتی برای هرکس وجود ندارد.

همه در یک زمین بازی یکسان به دنیا نیامده اند.

وقت آن رسیده که بدانیم در زمین بازی خودمان چگونه همیشه بهترین باشیم؟
برخی از همان ابتدا به همان گروه یک درصد (یا ده درصد) موفق پرتاب می شوند و فقط باید آنرا حفظ کنند. دیگران به میانه یا انتهای صف پرتاب شده اند و در صورت امکان باید راه خود را برای جلوتر رفتن پیدا کنند.

بیماری ها و مشکلات جسمی، روحی و ژنتیکی اتفاق می افتند؛ ممکن است مدتها در حالت استراحت بمانیم اما حقیقت این است که بیشتر مردم به یک آسایش نسبی می رسند و همان را می چسبند.
آنها در ذهن خود تصور می کنند که موفقیت واقعی همین است و ایجاد تغییر در صف کار ناممکنی است.

آنها تمایلی به تلاش بیشتر برای بالا آمدن از سطح میانه ندارند، در نتیجه، آنها برای سطح متوسط رقابت می کنند و هنگام رسیدن به آنجا متوقف می شوند و این اصلا اشکالی ندارد.

هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد چرا که ۸۰ درصد دنیا را چنین آدمهایی اشغال کرده اند. به هرحال اشخاصی باید باشند تا آن کارها را انجام دهند.

این ما هستیم که می خواهیم بدانیم چگونه همیشه بهترین باشیم نه آنها. این شما هستید که این جمله را جست و جو کردید نه آنها!

اما اگر می خواهید به ده درصد برتر برسید و از طرفی در میان آن ده درصد هم پرتاب نشده اید، باید راه خود را از میانه جدا کنید. این تنها راه است برای اینکه بهترین باشید!

کانال تلگرام - مجله اینترنتی توسکا

این مطلب را برای دیگران بفرستید!

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست