چگونه جنتلمن باشیم: راهنمای کامل برای تبدیل شدن به یک جنتلمن

 1. خانه
 2. /
 3. سبک زندگی
 4. /
 5. روابط
 6. /
 7. چگونه جنتلمن باشیم: راهنمای کامل برای تبدیل شدن به یک جنتلمن
چگونه جنتلمن باشیم

همانطور که می دانید امروزه نه اصل ونسب شما و نه کار شما هیچ تاثیری براینکه جنتلمن هستید یا نه ندارد.

درحقیقت این رفتار شماست که می تواند جنتلمن بودن یا نبودنتان را نشان دهد.

میخواهید بدانید چگونه جنتلمن باشیم ؟ من به شما میگویم که یک فرد جنتلمن بسیار روی رفتار خود کنترل دارد، به دیگران احترام میگذارد، ادب را رعایت میکند، از موضع گیری تند علیه دیگه دیگران پرهیز میکند و… اما بیایید همه این رفتارها را به عنوان یک مقدمه درنظر بگیرید

حال من به شما خواهم گفت که بارعایت چند نکته چگونه جنتلمن شوید.

چگونه جنتلمن شویم

١. اهل شایعه پراکنی نباشید

یکی از ویژگی های شایعه این است که اگر شروع شود به همین راحتی ها نمیتوان آن را متوقف کرد (شروعش با خودمان است و پایانش باخدا!)

اما یکی از شاخصه های جنتلمن بودن این است که فرد جنتلمن بین شایعه و واقعیت فرق میگذارد او هرگز علیه دیگران شایعه سازی نمیکند یک فرد جنتلمن از شرکت در محافل شایعه سازی خودداری میکند و نسبت به آن اعتراض نشان میدهد.

یک جنتلمن هرگز برای پیشبرد اهداف خود شایعه سازی نمیکند فقط خطرات احتمالی را به مردم هشدار می دهد.

۲. اجازه دهید افراد در کنار شما احساس راحتی کنند

این مسئله برای خودمن بسیار اتفاق افتاده که در سفرهای مختلف وقتی بعضی از افراد میخواستند کنار من بنشینند علت را که جویا میشدم میگفتند کنار شما احساس راحتی میکنم!

گفتم که اگر میخواهید بدانید چگونه جنتلمن شویم یکی از راهکارها این است اجازه دهیم افراد کنار ما احساس راحتی کنند برای این موضوع می توان چند نکته را بیان کرد:

 • هرگز کسی را بدون رضایتشان لمس نکنید چه خانم باشد چه آقا
 • به حرم شخصی دیگران احترام بگذارید
 • اگر کسی درانجام وظیفه اش سستی کرد به جای توبیخ اورا تشویق کنیم
 • از دعوا کردن دوری کنید و سعی کنید همیشه نقش میانجی را داشته باشید

۳. لباس جنتلمن

 • یک جنتلمن همیشه به نحوه لباس پوشیدن خود توجه دارد.
 • درجلسات مختلف و یا قرارهای خصوصی همیشه سعی میکند که ظاهر موجهی داشته باشد.
 • یک جنتلمن همیشه در خرید لباس های خود دقت میکند و تنها برای یک مراسم خاص ولخرجی نمیکند.
 • رعایت این مسائل نه تنها باعث آراستگی فرد میشود باعث می شود خودش هم احساس خوبی داشته باشد.

۴. درهارا باز نگه دارید!

این موضوع به معنای این است که وقتی میخواهید واردجایی شوید و در را باز می کنید و کسی نیز با شما میخواهد وارد شود در را نگه دارید تا ابتدا آن فرد وارد شود و این کار معنای احترام گذاشتن به دیگران است.

۵. بیشتر از آنچه از خودتان انتظار دارید انجام دهید

این نکته را همیشه مدیرم به من گوشزد میکرد و می گفت همیشه بیش از آنچه کسی از شما انتظار دارد کار انجام دهید و این امر در محل کار بسیار ضروری است زیرا مدیران و ارشدان همیشه انتظار بیشتری دارند.

البته این موضوع نه تنها درمحل کار بلکه در همه ابعاد زندگی اهمیت دارد زیرا اغلب مردم به اصطلاح راحت طلبند و کارهایشان را ناقص انجام میدهند اما شما اینگونه نباشید.

می خواهید بدانید چگونه جنتلمن شویم ؟ در مهمانی ها برای کمک به تمیز کردن داوطلبانه اقدام کنید حتی اگر خانه شما نباشد.

اگر برگزارکننده یک مهمانی، جلسه یا تور اجتماعی هستید تمام تلاشتان را بکنید که یک روز به یادماندنی برای حاضرن رقم بخورد.

چگونه جنتلمن باشیم

۶. باکسانی که قدرت کمتری دارند برابر باشید

باورکنید اینکه میگوییم چگونه جنتلمن باشیم جواب دشواری ندارد! کافیست با افرادی که حس میکنید قدرت و جایگاه کمتری نسبت به شما دارند طوری رفتار کنید که انگار باهم برابرید.

مهم نیست که چه میزان سپرده بانکی دارید و جایگاه شغلیتان چیست. مهم این است که با افراد طوری رفتار کنید که گویی با شما برابرند که این رفتار نیز موجب میشود تا دیگران به شما احترام بگذارند و محبوبیت ویژه ای در میان افراد داشته باشید.

۷. درمورد قبول کردن یانکردن با ملایمت برخورد کنید.

درباره این موضوع می توانیم به داستانهای روابط امروزی اشاره کنیم که دختر و پسر بعداز چندماه بودن با هم بودن وقتی تصمیم به جدایی می گیرند جرات ابراز آن را ندارند و بدون اطلاع دادن و صحبت کردن در مورد آن، رابطه را برای خودشان تمام میکنند و راهشان را می‌کشند و می‌روند.

اما من به شما میگویم یک جنتلمن وقتی می خواهد کسی را رد کند با کمترین تاخیر آن را انجام می دهد چون اگر این کار را نکند درواقع وقت خود و طرف مقابل را هدر داده است!

این را هم بدانیم که یک جنتلمن هنگام رد کردن چیزی بهترین واکنش را نشان می دهد مثلا درمورد روابط عاشقانه لبخند میزند و یا درمورد مسائل تجاری سعی میکند به نظر دیگران احترام بگذارد.

۸. احساسات خودرا کنترل کنید

 یک جنتلمن از نزاع های کوچک خودداری می کند. او هنگامی قضیه خیلی جدی و ضروری باشد، خود را درگیر می کند. و به طور کلی سعی میکند که احساسات خود را کنترل کند.

۹. هیچوقت برتری خود را نسبت به دیگران نشان ندهید

به طور مثال وقتی با دوستانتان به رستوران میروید و میبینید همه آنها غذایی با قیمت پایین سفارش میدهند و شما نیز توانایی مالیتان از انها بیشتراست سعی کنید همرنگ آنها باشید و طوری رفتارنکنید که آنهارا ناراحت کنید و هرگز در این مواقع برتری خود را ثابت نکنید که این از ویژگیهای یک جنتلمن نیست.

۱۰. در کلام خود از الفاظ رکیک استفاده نکنید

می‌بینیم که بعضی از افراد به قصد شوخی به یکدیگر توهین میکنند و الفاظ رکیک به کار میبرند میدانم که شوخ طبعی یک نوع احساس رضایت به ادم میدهد اما باید بگویم که این راهش نیست.

یک جنتلمن حتی اکر به او توهین هم شود جواب فرد مقابل را باتوهین یااستفاده از الفاظ رکیک نمیدهد چه برسد که بخواهد به قصد شوخی کردن این الفاظ را به کارببرد.

درآخر باید بگویم که هیچکدام از مانمیتوانیم تمام این ۱۰ ویژگی را به طور کامل داشته باشیم بلکه باید همیشه تلاش کنیم تا بهترین را انجام دهیم که این نشانه واقعی یک جنتلمن است.

کانال تلگرام - مجله اینترنتی توسکا

این مطلب را برای دیگران بفرستید!

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست