چگونه به یاد ماندنی باشیم و در جمع‌های مختلف جلب توجه کنیم؟

  1. خانه
  2. /
  3. سبک زندگی
  4. /
  5. روابط
  6. /
  7. چگونه به یاد ماندنی باشیم و در جمع‌های مختلف جلب توجه کنیم؟
چگونه به یاد ماندنی باشیم

همه ما می‌خواهیم دیگران برداشت خوب و تصویر جذابی از ما را به خاطر داشته باشند و برایمان بسیار مهم است که روابط اجتماعی خوبی داشته باشیم.

برای اینکه در ذهن دیگران ماندگار شویم، راه‌های زیادی وجود دارد؛ ولی لازمۀ ماندگاری، جلب توجه افراد است. پس در ابتدا باید از خودمان بپرسیم که چگونه در جمع، جلب توجه کنیم؟

نکته اصلی به‌یاد ماندن این است که از روش‌های مناسب و مثبت این کار را انجام دهیم.

چگونه می توان در جمع به یاد ماندنی بود؟

۱. پاسخ های غیر معمول

مهمانی‌ها و تجمعات اجتماعی اغلب شامل حرف‌های سطحی و قابل پیش‌بینی هستند.
افراد همدیگر را ملاقات می‌کنند و با یکدیگر آشنا می‌شوند و گفتگوی میان آن‌ها با سؤال‌ها و نظرات قابل پیش‌بینی شروع می‌شود. سؤال‌هایی مثل اینکه شما اهل کجا هستید؟ شغلتان چیست؟ و برای آینده چه برنامه‌ای دارید؟

از آن‌جایی که همۀ افراد جواب‌هایی یکدست به سؤال‌ها می‌دهند؛ معمولا کسی به جواب افراد توجه نمی‌کند.

جواب هایی مثل این:
من اهل اراک هستم، سرباز هستم و برای ادامۀ تحصیل می‌خواهم به کشور آمریکا بروم.

این پاسخ‌ها صادقانه و واقعی هستند، ولی اصلا قابل توجه نیستند.

حال تصور کنید به این سؤال‌ها به صورت معمول جواب ندهیم. مثلا بگوییم:
اهل شهری هستم که سوغات مشهور آن فتیر است و یکی از قطب‌های صنعت ایران است. در حال حاضر به کشورم خدمت می‌کنم و دوره‌ای اجباری را می‌گذارنم و در آینده برای ادامۀ تحصیل به کشوری می‌روم که از سمت جنوب با مکزیک مرز خاکی دارد.

پس برای برقراری یک رابطه به روش‌های غیر معمول و جالب تر فکر کنید.

چگونه به یاد ماندنی باشیم

۲. نوع پوشش و شیک بودن

ظاهر و لباس همه چیز نیستند، اما مردم بر اساس نحوه لباس پوشیدن، شما را قضاوت می کنند. زیرا قبل از اینکه با کسی شروع به صحبت کنید، شکل ظاهری شما آن فرد را جلب می‌کند.

پس اگر برای شما هم سؤال شده است که ” چگونه در جمع جلب توجه کنیم ؟” باید بدانید که ظاهر و نوع پوشش شما برای افراد بسیار مهم است (هرچقدر که به خودتان بگویید براساس ظاهر کسی را قضاوت نمی‌کنید)

برای خوش پوش بودن به لباس های گران قیمت و مارک های فانتزی نیازی ندارید. مد، ابزاری برای رقابت در زندگی خارج از خانه‌ است.

اما در هر صورت، مردم همیشه به کسی که به ظاهر خود اهمیت می‌دهد بیشتر توجه میکنند و احترام می‌گذارند.

پرسش اصلی این است که با نوع پوشش خود چگونه به یاد ماندنی باشیم ؟
مسئله‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که مثل آدم‌های معمولی لباس نپوشیم. اکثر مردم هنگام حضور در مهمانی‌ها خود را به پوشیدن یک کت و تی‌شرت ساده محدود می‌کنند در مقابل برای خاص و مورد توجه بودن می‌توان پیراهن یقه‌دار سفید و یا سرمه‌ای به همراه شلوار جین را انتخاب کرد.

افرادی که ظاهری زیبا و بی نظیر دارند، تمایل دارند به یاد ماندنی تر از قشرهای معمولی باشند. احتمالاً لباس مهمانی رسمی را در یک مهمانی خودمانی نخواهید پوشید. پس برای اینکه ظاهر خوبی داشته باشید؛ باید مکان و افرادی که ملاقات می‌کنید را نیز در نظر بگیرید.

۳. به یادآوردن نام افراد

یکی دیگر از رازهای اینکه ” چگونه به یاد ماندنی باشیم ” بدون شک لبخند زدن و برقراری ارتباط چشمی با دیگران است. ارتباط چشمی روشی مناسب برای ارتباط و ایجاد احساس مثبت است و یکی از علائم اعتماد به نفس هم محسوب میشود.

اما اگر می خواهید به یاد ماندنی‌تر باشید، به نام افراد توجه کنید؛ زیرا اسم محور هویت آنها است.

البته به‌یادآوردن نام دیگران مثل به‌یادآوردن شماره تلفن و آدرس کار دشواری است.
معمولاً نشانه‌های زیادی برای به‌یادآوردن نام های تصادفی در مغز شما وجود ندارد. حتی اگر شخص دیگری را با همین نام می شناسید، هنوز هم می خواهید نام شخص جدید را فراموش کنید.

اما یک تکنیک موثر برای اینکار وجود دارد. اگر با شخص جدیدی ملاقات کردید، در جواب به اون نگویید “خوشحالم که شما را ملاقات کنم.”
در عوض، سعی کنید نام شخص را در جمله به کار ببرید: “سارا جان خوشحالم که شما را ملاقات کردم.”

البته بیش از حد از آن استفاده نکنید؛ اما سعی کنید در حین صحبت کردن به طور دوره‌ای از نام آنها استفاده کنید.

چگونه به یاد ماندنی باشیم

۴. با تمام وجود به دیگران توجه کنید.

به یاد دارید که وقتی بچه بودید چگونه توجه مادر یا پدرتان را جلب می کردید؟

بچه ها را در یک زمین بازی می بینید که فریاد می زنند، “مامان، به من نگاه کن” یا “بابا، تماشا کن!” کودکان و نوجوانان توجه والدین خود را می خواهند.
وقتی مادر یا پدر در حال تماشا هستند، بچه ها احساس می‌کنند که افراد مهمی هستند و احساس دوست داشته شدن و ارزشمندی می کنند.

همین مسئله در مورد بزرگسالان نیز صادق است، به جز اینکه دیگر کسی را مستقیم صدا نمی‌زنیم که از او بخواهیم به ما توجه کند. در عوض، ما به سادگی دقت می کنیم که چه کسی به ما توجه می‌کند و چه کسی متوجه ما نیست.

آیا تا به حال با شخصی که حین گفتگو مایل است تلفن یا ساعت خود را چک کند، صحبت کرده‌اید؟ وقتی مردم این کار را با ما انجام می دهند، احساس کمبود یا شاید احساس ناامنی کنیم و فرض کنیم برای فرد مورد نظر جالب نیستیم.

واقعیت این است که ما در هر لحظه آنقدر که باید به افراد توجه نمی‌کنیم و خود و افکارمان را درگیر گوشی، لپتاپ و… می‌کنیم.
علاوه براینکه این نوع رفتار تاثیر منفی بر آدم‌ها می‌گذارد، نشانه‌ای از بی‌توجهی به دیگران است و قطعا توجه یک رابطه دو طرفه است.

اگر می‌خواهیم دیگران را به خود جلب کنیم ابتدا باید به آن‌ها نشان دهیم که برایمان مهم هستند و به آن‌ها و صحبت‌هایشان توجه می‌کنیم.

اگر می خواهید بدانید که ” چگونه به یاد ماندنی باشیم “، بهتر است که به دیگران بدون دلیل توجه کنیم.
تلفن را در جیب خود نگه دارید. به صحبت‌های دیگران دقت کنید و آن‌ها را تکرار کنید و سؤالات زیادی در رابطه با آن موضوع بپرسید. دیگران دوست دارند در مورد خودشان صحبت کنند و اینکه مخاطبی برای حرف‌هایشان داشته باشند بسیار خوشحال می‌شوند.

۵. عمیق زندگی کنیم.

کتاب‌ها ما را در معرض دید سایر دنیاها، مردم، چشم اندازها و تجربیات قرار می دهند. برخلاف بسیاری از پست های وبلاگ و رسانه های اجتماعی، کتاب هایی که به صورت سنتی منتشر شده‌اند ویرایش بهتری دارند و حرفه ای تر نوشته شده اند.

رسانه‌ها فقط می‌توانند دیدگاه‌های ضعیف را به ما منتقل کنند و از آن‌جایی که این رسانه‌ها گستردگی و دسترسی وسیعی دارند به مرور زمان، اکثر مردم دیدگاه یکسانی در رابطه با جریان‌ها بیان می‌کنند.

اگر ما هم مثل آن‌ها عمل کنیم و آن دیدگاه‌ها را داشته باشیم، دیگر خاص نیستیم.

سؤال اصلی این است که در این موقعیت‌ها چگونه به یاد ماندنی باشیم ؟
برای اینکه بتوانیم در بحث‌ها و ارائه دیدگاه‌ها به یاد ماندنی باشیم، باید منابع اطلاعاتیمان را از منابعی انتخاب کنیم که کمتر کسی به آن رجوع می‌کند. چه منبعی بهتر از کتاب؟ کتاب می‌تواند دانش و درک عمیق‌تری را به ما بیاموزد.

مردم دیدگاه ها و سبک زندگی خود را دارند و تغییر آن دشوار است.
ما می‌توانیم با استفاده از کتاب ابعادی از مباحث را ذکر کنیم که کمتر کسی به آن توجه کرده است و می‌توانیم دیگران را به خود جلب کنیم.
خوب خواندن، شما را با حجمی غیر منتظره از خرد و دانش آشنا می‌کند و باعث می شود در محیط های اجتماعی خاطره انگیز و جالب باشید.
به اشتراک گذاشتن خرد و دانش بدست آمده از کتاب‌ها گفتگو را عمیق می‌کند، باعث می شود افراد عمیق‌تر فکر کنند و شما را در محیط های اجتماعی به یاد ماندنی تر کند.

کانال تلگرام - مجله اینترنتی توسکا

این مطلب را برای دیگران بفرستید!

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست