مهمترین درس های زندگی: قوانین ناراحت کننده که کسی به شما نمی‌گوید!

  1. خانه
  2. /
  3. سبک زندگی
  4. /
  5. موفقیت
  6. /
  7. مهمترین درس های زندگی: قوانین ناراحت کننده که کسی به شما نمی‌گوید!
مهمترین درس های زندگی

شاید خیلی ها این سوال را از خودشان پرسیده باشند که چرا بجز جاهایی که موفقیتی کسب میکنم، بیشتر زندگی برای من ناعادلانه جلوه میکند؟
چرا باوجود تلاشی که میکنم، موفق نمیشوم ؟
راز موفقیت چیست؟
چگونه میتوان در زندگی پیروز شد؟

اینها سوالاتی است که هرکدام از ما بارها و بارها از خودمان پرسیدیم، اما آیا واقعا تا الان توانستیم به آنها جواب بدهیم؟ جوابی که حداقل برای خودمان قانع کننده باشد.
شاید جواب راضی کننده به این سوال ها مهمترین درس زندگی باشد، یعنی بزرگترین درسی است که میتوانیم از زندگی یاد بگیریم.

اما چطور باید به این سوال ها جواب داد؟

ما یک اشتباه کوچک در پاسخ به این سوال ها میکنیم و آن این است که سعی میکنیم مستقیما و یکراست در جواب دادن به آنها بکوشیم و این باعث شکست ما می شود.

برای پاسخ به این سوال ها نباید عجله کرد، ابتدا باید قوانین زندگی را شناخت.

تا وقتی درسهای مهم زندگی را یاد نگیریم چطور میتوانیم انتظار داشته باشیم که در بازی زندگی (که اتفاقا خیلی جدی هم هست!) موفق عمل کنیم؟
ما اینجا قصد داریم هفت مورد از مهمترین درسهای زندگی را به شما بگوییم.
قوانینی که شناختشان در طی کردن مسیر موفقیت به ما کمک میکنند و به ما یاد میدهند چطور پیروز شویم.

اما مهترین درس زندگی چیست؟

 قوانین زندگی پیچیده است و مردم طبق قواعد مختلفی بازی می کنند!

 اما اصول اساسی ای وجود دارد که آدمها از آنها برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند، این اصول برایشان کاربرد دارد و مفید است اما ممکن است برای شما چندان قابل قبول نباشد.
این بخاطر آن است که ما ابتدا باید آدمها را بشناسیم درواقع ما باید اول بدانیم که چه چیزی باعث میشود که آنها پیروز شوند؟

 اکثر مردم هرگز موفق به یادگیری این اصول نمی شوند. آنها تصمیم می گیرند بارها و بارها همان جوابهای اشتباه را به زندگی بدهند اما انتظار نتایج متفاوتی داشته باشند.

انیشتین میگوید که این کار، دیوانگی است!

اولین درس زندگی

 زندگی یک رقابت است، اما تعریف واحدی از پیروزی وجود ندارد

 باور کردن این خیلی دردناک است ، اما کاملاً حقیقت دارد که همه ما بازیکنانی هستیم که سعی می کنیم راه خودمان را پیش ببریم و در بازی پیچیده زندگی پیروز شویم.

 همه ما در حال رقابت هستیم. رقابت برای چیزهای یکسان در زندگی: پول، موقعیت شغلی، وضعیت بهتر و…

ما برای امرار معاش چه کار می کنیم؟ یکی مشغول وارد کردن افراد و اسامی به صورت یک کد داخل یک سیستم است.  آن دیگری به دنبال یک شغل پردرآمد یا بستن یک قرارداد پرسود است، شخص دیگری هم همینطور.

 مردم برای بدست آوردن شرکای جدید لباس های شیک تن می کنند. برای گرفتن یک شغل مصاحبه می کنند.
اگر انکار کنید که رقابت وجود دارد ، یعنی بهترین درس زندگی را اشتباه متوجه شدید. یکی از مهمترین درس های زندگی شاید همین است: همه چیز در گرو رقابت است!

اولیور امبرتون، نویسنده، پیانیست، برنامه نویس، هنرمند و موسس شرکت بزرگ نرم افزاری سیلکتاید میگوید:

بهترین چیزها فقط در اختیار کسانی قرار می گیرد که واقعاً می خواهند برای آنها بجنگند.

حقیقت این است که باید با خود رقابت کنید، بهتر شوید یا به یک نسخه عالی از خود تبدیل شوید. رقابت با خودتان سالم ترین رقابت ممکن است. هیچ کس برای پیروزی شما قرار نیست شکست بخورد.
همه چیز را در نسبت با خودتان تنظیم کنید. انرژی رقابتی خود را برای برآورده کردن استانداردها و انتظارات خودتان سازماندهی کنید و در راه موفقیت خود راننده باشید!

خوبی تمدن مدرن در این است که اگر شما آماده ورود به وسط معرکه هستید، فرصت های بیشماری برای دستیابی به آنچه می خواهید وجود دارد!

مهمترین درس های زندگی

دومین درس زندگی

 پاداش شما در زندگی، به میزان افرادی که می توانید روی آنها تأثیر بگذارید بستگی دارد

بزرگترین درس زندگی شاید این است که آنچه فکر می کنید اهمیتی ندارد بلکه کاری که می کنید استحقاق پاداش دارد.
جهان بر اساس آنچه شما فکر می کنید شما را قضاوت نمی کند بلکه شما با اقداماتی که انجام داده اید و ریسکی که حاضر به پذیرش آن شدید قرار است قضاوت شوید.

یک کتاب بنویسید، آنرا منتشر نکنید، هیچ کس اهمیتی نمی دهد! اما وقتی خواستید آن را به بیرون معرفی کنید، ناگهان می‌بینید که مردم می خواهند داستان شما را بدانند.

محققان سرطان کمتر از سوپر مدل ها پاداش می گیرند. پاداش یک یک فروشنده هم براساس تعداد افرادی است که به عنوان مشتری جذب میکند. اگر فریلنسر (دورکار) هستید، درآمد شما با توجه به تعداد مشتریانی که دارید تعیین می شود. اگر مشاغل آنلاین را اداره می کنید ، هرچه بیشتر مشاهده شوید بهتر است!

اگر شما توجه بیشتری را از مردم به سوی خود جلب کنید ، سرمایه داران هم آرام آرام شروع به توجه به کار شما می کنند. زندگی، بازی اعداد است.

سومین درس مهم زندگی

 افراد برنده، مجموعه ای از مهارت های متعدد را اهرم کار خود قرار میدهند

یکی از مهمترین درس های زندگی شاید این است که بدانیم، ز‌ندگی پیشرفت مداوم در جمع آوری مهارت است. از مهارتهایی که امروز یاد می گیرید قرار است نه تنها فردا بلکه برای بقیه عمرتان هم استفاده کنید.

آنچه امروز شما را  به اینجا رسانده ، ممکن است شما را به جایی که میخواهید فردا باشید نرساند. به جای تسلط بر یک مهارت، یک مجموعه از مهارت ها را در خود ایجاد کنید.

 مهارتهای جدید را بیاموزید ، غالباً نامربوط و سپس آنها را با هم ترکیب کنید تا خودتان را کارآمدتر یا ارزشمندتر کنید.

 تیم هررا از نیویورک تایمز توضیح می دهد: “به جای متمرکز کردن تلاش برای بدست آوردن یک مهارت خاص در یک حرفه یا کار خاص، باید تلاش کنید تا در چند مهارت مرتبط که می توانند با هم در یک حیطه گسترده تر جابگیرند  ماهر شوید. این باعث می شود شما به طور مجزا در حرفه خود و همچنین برخی توانایی های زندگی عمومی خوب باشید. “

داشتن تخصص و مهارت های فردی دیگر رایج شده. ترکیب چند مهارت مختلف، چیزی است که کمیاب است! بنابراین، اگر می خواهید ارزش خود را بالا ببرید ، به فکر ساختن یک ترکیب گسترده تر از قدرتهای خودتان باشید: برنامه نویسی یاد بگیرید، هوش مالی خود را تقویت کنید، جامعه شناسی بخوانید و …

وقف مدت کوتاهی زمان، برای پیدا کردن مهارت های جدیدی که شما را در زندگی یاری میکند، می تواند تا آخر عمر شما را بی نیاز کند. در مقابل، عدم یادگیری مهارت های کلیدی می تواند تأثیر منفی شدیدی در زندگی و حرفه شما داشته باشد

چهارمین درس مهم زندگی

زندگی یک بازی طولانی است؛ استراتژی شما (تصمیم گیری ها و انتخاب ها) تعیین می کند که شما چه مدت قرار است دوام بیاورید.

همه بازیکنان بعد از حدود ۲۹۰۰۰ روز یا ۸۰ سال می میرند. به این ترتیب، یکی دیگر مهمترین درس های زندگی این است  که انتخاب های روزانه شما در حال شکل دادن به نحوه پایان یافتن شما است – خوشحال ، سالم و مرفه – یا بدبخت!
اگر در هر مرحله از زندگی خود قوانین صحیحی را اعمال می کنید ، ممکن است کمی بیشتر دوام بیاورید.

مهمترین درس های زندگی

پنجمین درس زندگی

 خوشبختی، یعنی پذیرش مسئولیت در تجربه‌ها و احساسات شخصی!

خوشبختی یک کار درونی است. ماد هیل، وبلاگ نویس و نویسنده و خالق جنبش رسانه های اجتماعی می گوید:

اگر انتظار دارید دیگران شما را خوشحال کنند ، همیشه ناامید خواهید شد. مسئولیت پذیری به معنای سرزنش نکردن دیگران به خاطر نارضایتی شما است. درس مهم زندگی این است که اگر انتظار داشته باشیم دیگران خوشحالمان کنند، همیشه ناامید و ناکام خواهیم بود؛ ما باید مسئولیت شادی یا ناکامی خودمان را به دوش خودمان بکشیم. 

حقیقت مهم در مورد رمز خوشبختی این است: خوشبختی شما بیش از آنچه به اهداف یا شرایط بیرونی بستگی داشته باشد، به نگرش شما بستگی دارد.
به جای اینکه بخواهید از شخص یا شغلی و یا بطور کلی یک عامل بیرونی، مثل کار یا رابطه شادی بگیرید به این موضوع توجه کنید که چگونه می توانید خوشبختی و شادی بیشتری را در درون خود پیدا کنید و از عوامل بیرونی، فقط در جهت افزایش این شادی کمک بگیرید، نه بیشتر!

همه چیز در جهان خارج از شما می تواند به شما در بهتر شدن زندگی کمک کند ، اما آنها لزوما وسیله ای برای خوشبختی شما نیستند و قرار نیست حتما شما را شاد و خوشبخت کنند.

ششمین درس مهم زندگی

اگر منتظر دیگران هستید تا بشما کمک کنند از زندگی لذت ببرید، در مسیری اشتباه قرار دارید.

همه ما می خواهیم از تمام زندگی لذت ببریم و نه فقط بخشی از آن. یکی دیگر از مهمترین درس های زندگی در این است که شما نباید یک گوشه بشینید و انتظار داشته باشید که خوشبختی به شما روی بیاورد.

 هنگامی که شادی های کوچک زندگی را یافتید، به آنها بچسبید!
راز زندگی در بی راز بودن آن است. به این ترتیب، اگر دنبال خوشی ها و معانی خیلی بزرگ باشیم، از یافتن خوشی های کوچک هم باز می مانیم. این است راز زندگی و رمز شاد زیستن!
چیزهای ساده، خارق العاده ترین چیزهایی هستند که میتوانند تحمل زندگی را آسان کنند.

لذت بردن از زندگی فقط مربوط به بودن در تعطیلات یا بدست آوردن یک پاداش نیست. زندگی بیشتر از آن، لحظات کوتاه مدت آرام و رها شدن دوپامین است.
لحظات کوچکی که متوجه آن نمی شوید، راز زندگی هستند و درحالیکه شما از آنها به سادگی عبور میکنید، دنباله های واقعی‌ای هستند که می توانند هر شادی را تضمین کنند.
خوشبختی  واقعی، پذیرش شادی‌های اندک در زندگی است. بدون شک، این یکی از بزرگترین درس های زندگی است.

مهمترین درس های زندگی

هفتمین مورد از مهمترین درس های زندگی

 زندگی یک مسابقه دو یا ماراتن در یک مسیر صاف نیست ، بلکه مسابقه در یک هزارتو (maze) است.

درس مهم دیگر زندگی این است که باید این فکر را متوقف کنید که می توانید تلاش زیادی را صرف کنید و به سرعت به خط پایان مورد نظر خود برسید. باید به رویه ها و مراحل احترام گذاشت و راه خود را با در نظر گرفتن آنها پیش برد.

زندگی واقعی هیچ نشانه  و خط مستقیمی ندارد.  فقط گزینه‌های نامتناهی و پر پیچ و خم وجود دارد: برخی از مسیرها، مانند برخی مشاغل، پنج برابر بیشتر وقتمان را می گیرند و برخی از مسیرها ، مانند برخی روابط ، بن بست هستند.

مثل هر مسیر پیچ و خم داری، ما باید انتظار گم شدن و به عقب برگشتن را داشته باشیم. این اتفاق در واقع برای همه می افتد اما بازگشت به عقب و یافتن مسیر درست همان چیزی است که برندگان را از همه جدا می کند.

درس مهم دیگر زندگی به ما این است که تنها دو راه برای پیشبرد زندگی وجود دارد: وقتی می توانید، پیش بروید؛ اما اگر مسیر مسدود بود، قدم به عقب بردارید و گزینه های خود را دوباره مرور کنید و چیز دیگری را امتحان کنید.

بزرگترین اشتباهی که بسیاری از افراد در زندگی میکنند این است که مدت زمان طولانی در یک مسیر مسدود می ایستند.
آنها گیر می کنند، از فکر کردن و انصراف دادن هم صرف نظر میکنند. باید باور کنید که وقتی گیر کرده اید همیشه راهی وجود دارد، اما هنوز آنرا پیدا نکردید.

سخن آخر

در این مطلب از بخش سبک زندگی در مجله اینترنتی توسکا، چندین مورد از درسهای مهم زندگی را بررسی کردیم. درسهایی که عمل و توجه به آنها، میتواند دوران عمر را برای ما ساده‌تر و لذت‌بخش‌تر کند و بوسیله آنها، میتوانیم درک روشن‌تری از دنیای اطرافمان داشته باشیم.

شما چه تجربه‌ای از درسهای مهم زندگی دارید؟ برای ما و دیگر کاربران بنویسید!

کانال تلگرام - مجله اینترنتی توسکا

این مطلب را برای دیگران بفرستید!

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست