روش زندگی افراد موفق: ۹ نکته کاربردی

  1. خانه
  2. /
  3. سبک زندگی
  4. /
  5. موفقیت
  6. /
  7. روش زندگی افراد موفق: ۹ نکته کاربردی
روش زندگی افراد موفق

باید این را پذیرفت که زمان انسان برای تجربۀ هر چیزی در دنیا محدود است و انسان مجبور است که از تجربه دیگران و راهی که آن‌ها رفته‌اند تقلید و یاد بگیرد.
اگر از خودتان بپرسید که موفقیت چیست و چگونه انسان موفقی باشیم، تعاریف متعددی را می‌توانید بیان کنید.

برخی فکر می کنند موفقیت مبلغ مشخصی از پول است؛ برخی دیگر آن را به عنوان یک روش زندگی یا یک سطح آزادی تعریف می کنند.
حقیقت این است، شما می‌توانید موفقیت را از صد روش مختلف تعریف کنید. ولی در نهایت باید روش زندگی افراد موفق را نیز بدانید. زمانی که مهمترین عادات افراد موفق را بدانید می‌توانید تصمیم‌های بهتر و عقلانی‌تری داشته باشید.
۹۹٪ افراد موفق این ۹ کار را در اوایل جوانی شروع می کنند.

روش زندگی افراد موفق

۱. برای سنجش موفقیت باید به انتظارات خود توجه کنید

اگر از اکثر مردم بپرسید که چه چیزی از زندگی می خواهند؛ تقریباً همه به نوعی می‌گویند که می خواهند “موفق” باشند.

آنها ماشین‌های لوکس و لاکچری، خانه ای در بهترین منطقه شهر، دوستان خوب و ارتباطات با کیفیت و… می‌خواهند.

موفقیت یک هدف ذهنی است؛ شما در ذهنتان برنامه‌هایتان را می‌چینید و به آن‌ها پر و بال می‌دهید ولی تا زمانی که آن‌ها را عملی نکنید، آن ایده‌ها و برنامه‌ها شما را به موفقیت نزدیک نمی‌کنند.

از مهمترین عادات افراد موفق این است که برنامه‌هایشان را عملی کرده‌اند و توانسته‌اند آن قدر درآن عمل، خوب و مفید باشند که مردم بیشتری حتی در سطح جهان آن‌ها را بشناسند. پس هرچه زودتر شروع به کار کنید.

۲. ابتدا بر روی سلامت عاطفی خود کار کنید

چه بخواهیدچه نخواهید شما همانی هستید که دوستان و آشناهای شما هستند. همان‌هایی که وقتتان را با آن‌ها تقسیم می‌کنید و از تجربه‌هایشان استفاده می‌کنید.

هیچ شخصی، از میانگین افراد دور و برش فراتر نخواهد رفت!

قطعا یک مسئله که بر روی روش زندگی افراد موفق بسیار تاثیرگذار بوده است، دوستان و افرادی که با آن‌ها روزگارشان را سپری کرده‌اند هستند.

اگر می‌خواهید موفق باشید و به انتظاراتی که ازخودتان تعیین کرده‌اید برسیم باید بتوانید روان خود را کنترل کنید.
هر روز ۵ تا ۱۰ دقیقه از زندگی را به دور از هر خبر و فردی به خودتان اختصاص دهید، مهمترین عادات افراد موفق را در ذهن خود مرور کنید و اجازه دهید که احساس ارزشمند بودن را تجربه کنید. این کار، یکی از مهمترین درس های زندگی محسوب میشود.

۳. آیا باید با زمانۀ خودتان پیش بروید؟

اگر به روش زندگی افراد موفق توجه کنید در می‌یابید چیزی که آن‌ها را برجسته و موفق کرده است، این است که فراتر از زمانۀ خود فکر کرده‌اند.
پس بسیار مهم است که با چه افرادی در ارتباط هستید و باید مهارت‌های مختلفی را در خود پرورش دهید. باید آنقدر انعطاف پذیر باشید که هر نکته‌ای را دریابید و در نهایت آن را به روش خود در برنامه‌تان پیاده کنید.

از مهمترین عادات افراد موفق این است که به طور مثال اگر در دهه ۶۰ زندگی می‌کنند به فراتر از آن فکر می‌کنند و یک انسان را در سال‌های ۸۰ و ۹۰ نیز متصور می‌شوند.

روش زندگی افراد موفق

۴. صرفه جویی و سرمایه‌گذاری

سرمایه گذاری نسبت به فعالیت های دیگر، در طول زمان سود بیشتری جذب میکند. پس باید هرچه زودتر شروع به پس انداز و سرمایه گذاری کنید و در دراز مدت سود شما بیشتر خواهد شد.

قطعا اگر پس‌اندازتان را از ۲۵ سالگی شروع کنید بهتر از این است که در سن ۴۰ سالگی به فکر آن باشید.

اگر به روش زندگی افراد موفق نگاه کنید متوجه می‌شوید که آن‌ها اندوخته‌ای برای سالهای پیری دارند. چه اندوخته‌ای مالی و چه معنوی و… البته باید گفت هیچ زمانی برای شروع و انجام کاری دیر نیست.

آزادی مالی زمانی اتفاق می‌افتد که پول به ابزاری برای کسب درآمد بیشتر تبدیل شود. این موضوع، یکی از بهترین روش های افزایش درآمد محسوب میشود و هرچه زودتر تمرین این مهارت را شروع کنید، سریع‌تر به نقطه‌ای خواهید رسید که از نظر مالی امنیت داشته باشید.

۵. از دوستانی که هیچ ایده‌ای برای زندگی‌شان ندارند فاصله بگیرید

این حرف ممکن است خشن به نظر برسد، اما واقعیت دارد. همانطور که اشاره کردیم، شما بازتاب مستقیمی از اطرافیان خود هستید.

در یک نقطه خاص، این مهم است که بدانید دیگران در کجای زندگی‌تان قرار دارند و چه مدت می خواهید برای سرمایه گذاری در آن روابط ادامه دهید.

لازم نیست که صحبت با دوستان طولانی مدت را به طور کامل متوقف کنید. اما همچنین شما نباید دو شب در هفته را به مهمانی و وقت گذراندن با دوستانی صرف کنید که جهان را در امروز خود خلاصه می‌کنند و هیچ هدف و انگیزه‌ای ندارند.

۶. خواندن را ادامه دهید

در روش زندگی افراد موفق کتاب چیزی است که نه تنها اولویت آن‌ها در مواجه با هر اتفاقی است بلکه برای گسترش عمق نگاه و تجربه‌هایشان از آن استفاده می‌کنند.

ما در عصر نمایش ها و سریالهای Netflix، مصاحبه های YouTubeو IGTV زندگی می کنیم. اما حقیقت این است که خواندن یک تجربه کاملاً متفاوت است.

رسانه‌های دیگر سرعت موفقیت و پیشرفت شما را کند می کنند. برعکس کتاب شما را مجبور می کند تا عمیق‌تر فکر کنید.
بعلاوه، کتاب یکی از اشکال انتقال دانش است که به ما این امکان را می دهد تا از کسانی که دهه ها، حتی قرن ها پیش از ما آمده اند، بینش و نگاه به دنیا را یاد بگیریم.
باهوش ترین افراد، زیاد می خوانند و یکی از مهمترین عادات افراد موفق نیز خواندن است.

روش زندگی افراد موفق

۷. ورزش کنید!

موفقیت تقریباً همیشه در نوعی ورزش بدنی ریشه دارد. وقتی جوان هستیم، تمایل داریم فعالیت بدنی را فقط با “ورزش” مرتبط کنیم. اما هرچه پیرتر می شویم، ورزش بدنی به معدود راهکارهایی برای برقراری رابطه با خود تبدیل می شود.

زمانِ ورزش، زمانِ شخصی ما است. به جای اینکه فقط ورزش کردن برای “تناسب اندام” را انجام دهید، به عنوان یک روال به آن فکر کنید تا شما را در همه ابعاد زندگی بهتر کند.

۸. از سرگرمی‌ها غافل نشوید

همه شما چیزهایی دارید که دوست دارید صرفاً برای تفریح ​​انجام دهید. متأسفانه، با بالا رفتن سن، مشاغل همۀ وقت ما را می‌گیرند و جای کمی برای سرگرمی ها باقی می‌ماند.
خانواده تشکیل می‌دهید، بچه ها، صورتحساب، تعطیلات و… تمام وقت‌تان را پر میکنند، و در نهایت، می‌بینید که ده سال است که دست به گیتار نبرده‌اید یا دلنوشته‌ای در وبلاگتان منتشر نکرده‌اید.

اما سرگرمی های شما همان چیزی است که در پایه و اساس وجودی شما حضور دارند. آنها به شما کمک می کنند تا به خودتان یادآوری کنید که زندگی را خیلی جدی نگیرید و باید همیشه وقت بگذارید تا از سفر زندگی لذت ببرید. غرق کردن خودمان در کار و توجه نکردن به جنبه‌های دیگر شخصی، جزو متداول‌ترین عادت های اشتباه در زندگی روزمره هستند.

۹. از پاداش‌های کوتاه مدت دست بکشید

هر کس در ۲۰ سالگی خود این وسواس را دارد که در اسرع وقت و هرچه زودتر موفق شود. این نوع گرسنگی برای موفقیت خوب است، اما هرگز نباید باعث شود که شما تصمیمات کوتاه مدتی بگیرید.

از مهمترین عادات افراد موفق این است که جوایز کوچک این دنیا دل خوش نمی‌کنند.

هرچه بیشتر بتوانید از جوایز کوتاه مدت صرف نظر کنید و در خود سرمایه گذاری کنید، ممکن است کارها کندتر پیش رود، اما سقف شما بالاتر می رود و موفقیت‌های بزرگتر در آینده را برای خود تضمین میکنید.

کانال تلگرام - مجله اینترنتی توسکا

این مطلب را برای دیگران بفرستید!

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست