دلیل خراب شدن رابطه ها چیست؟

  1. خانه
  2. /
  3. سبک زندگی
  4. /
  5. روابط
  6. /
  7. دلیل خراب شدن رابطه ها چیست؟
دلیل خراب شدن رابطه ها

چند سال پیش، من و دوستام روی یک آلبوم عاشقانه حسابی قفل کردیم! از اون زمان تا چند روز پیش فراموشش کرده بودم تا ترانه ای از اونا در رادیو پخش شد و یادم اومد چرا عاشقش شدم!

زمان اوج‌ این آلبوم، ما چند ساعت پشت سر هم آهنگاشونو گوش می دادیم اما بعد از یه مدت کاملا نسبت بهش بی میل شدیم و از شنیدنش حالمون بهم میخورد! اگر دقت کنید ، روابط هم از یک مسیر مشابه پیروی میکنن.

دلیل خراب شدن رابطه ها چیه؟

شما هم مثل بقیه فک میکنید این موضوع براتون، اتفاق نمیفته لااقل درمورد عشق نه!

این قضیه با کم سو شدن علاقه شروع می شه که هر دوتون اونو  احساس می کنید. این داستان ناگهان اتفاق میفته.

شما هنوزم بهم حس دارید، اما به نوعی خاموشه. شما در روابطتون سعی دارید قضایا رو حل و فصل کنید. در ابتدا ، نمی تونستید دستاتونو از هم دور نگه دارید.

جمعه به عنوان تاریخ رسمی و شب جنسی شما محسوب میشه. شنبه ، شما هر دو با دوستان در حال گذران تعطیلات هستین. یکشنبه ، شما با هم غذا می خورید. دوشنبه و سه شنبه ، شما جذب تلویزیون میشین. چهارشنبه شب شستن لباسه. پنجشنبه به عنوان یک شب آزاد و سپس جمعه دوباره شب جنسی شماست و از اونجا که حوصلشو ندارین به یه شب دیگه موکولش میکنین.

موقع شام از روز هم میپرسین، نه به این دلیل که کنجکاو هستین ، بلکه به این دلیل که احساس می کنین میخواین از روز خودتون بگین. این مهم نیست که اهمیتی نمیدین ، فقط می دونید که همسرتون همون جواب شب گذشته و شبهای بی شمار قبل از اون رو میده! همین موضوع، کم کم تبدیل به خراب شدن رابطه دوستی و عاطفی شما میشه!

سعی می کنید آخرین سوسوی عشق باقی مانده رو حفظ کنید ، بنابراین می خواید یک تعطیلات برنامه ریزی کنید. با خودت فکر میکنی یه جای خوش آب و هوا باعث میشه به عقب برگردی و هنوز رابطه رو محکم تو دست داشته باشی.

دوباره به خونه برمیگردید و بعد که یک هفته می گذره احساس می کنید تعطیلات هرگز اتفاق نیفتاده! شب موعود فرا می رسه ولی هیچکدوم تمایلی بهش ندارین.

اون آهنگی رو که روزگاری دوستش داشتی به خاطر داری؟ با گذشت زمان ، شما رو خسته می کنه. سپس ، شما رو آزار می ده. “اوه ، اگه یک بار دیگر بهش گوش کنم بالا میارم …”

شام دیگری می آد و شما با خودتون فکر می کنید که “اگر مجبورم یکبار دیگه این داستانا رو درباره فلانی بشنوم …”

شما شریکتونو برای پیاده روی در اوایل صبح روز شنبه از رختخواب بیرون می برید.موقع شام ، اون سوالای تکراری رو نمیپرسین درعوض بپرسین ، “دوست داری چه کاری با زندگیت انجام بدی؟

هفته های بعد ، شما یک کلاس بازیگری بداهه رو در کنار هم می گذرونید. شما مثل روزهای اولی رابطه با عجله به خونه می آید، و مثل اون آهنگ که یه وقتی دوستش داشتید، دوباره می شنویدش و به یاد می آرید که چرا عاشق اون شدید.

دلیل خراب شدن رابطه هاقاتل خاموش رابطه که هرگز خودشو نشون نمیده

دلیل ازبین رفتن روابط و دوستی ها چی میتونه باشه؟

بعد از ۱۷ سال در یک رابطه شاد ، تنها چیزی که همیشه برای رابطتون یه تهدید محسوب میشه یکنواختیه!

یکنواختی و پیش بینی پذیری منجر به کسالت می شه. پایان غم انگیز وجود نداره در عوض ، شما به آرامی می میرید تا روزی که هردو شگفت زده میشید که چگونه به این جا رسیدین و خراب شدن رابطه عاشقانه شما چیه؟

اما می تونید از این سرنوشت جلوگیری کنید.شاید شما قبلاً این دو پیشنهاد رو شنیده باشید. این به این معنا نیست که شما اونا رو انجام می دین یا درست اونا رو انجام می دین.

از بین بردن کارای روزمره همیشه مسائلو درست نمی کنه. برنامه ریزی آگاهانه فعالیت ها برای خنثی کردن اشتیاق باعث ایجاد فشار و انتظارات غیر منطقی می شه.

وقتی انتظارات رو کم می کنید، این احساس رو منتقل میکنید که مشکلی وجود داره. اما شاید، شما بیش از حد به خودتون فشار وارد کردید.

فعالیت های جدید و چالش برانگیز رو با هم امتحان کنید. مطالعات موافقند؛ درگیر شدن در فعالیت های هیجان انگیز باعث هیجان عاشقانه تر می شه.

احساسات جدید رو دنبال کنید

وقتی در یک روال گیر افتادید ، این موضوع به روشنی احساس می شه

دنبال کردن شور منجر به رشد می شه و شما را با هدفتون دمخور میکنه. شما احساس نمی کنین روابط شما عقب مونده. هرکدوم کمی شوق را برمی گردونه و به شما امکان می ده اطلاعات بیشتری درباره همدیگه بدست بیارید.

روزمرگی دلیل خراب شدن رابطه ها محسوب میشه و روابط روز به روز از بین می ره چون شما هر دو کارهایی رو انجام می دین که شما رو هیجان زده نمی کنه.

و مانند اون آهنگی که قبلاً بهش علاقه شدیدی داشتین ، اگر پشت سر هم تکرارش کنید ، روابط شما هم خسته کننده می شه. تنوع، کمی به شما کمک می کنه تا از رابطتون لذت ببرید.

کانال تلگرام - مجله اینترنتی توسکا

این مطلب را برای دیگران بفرستید!

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست