تغییر و تحول بازی های جهان باز open world از ۱۹۸۱ تا کنون

  1. خانه
  2. سرگرمی
  3. بازی
  4. تغییر و تحول بازی های جهان باز open world از ۱۹۸۱ تا کنون

بازی های جهان باز یا open world همیشه جزو جذاب ترین بازیهای کامپیوتری بوده اند.
این اصطلاح را خیلی وقتها در هنگام معرفی بازیهای رایانه‌ای میشونید و معمولا هم عنوان های جهان باز، تعریف و تمجیدها و جوایز زیادی بدست می‌آورند.

منظور از “جهان باز” یا اپن ورلد چیست؟

جهان باز لزوماً به یک دنیای زنده و آزاد در بازی اشاره نمی کند بلکه منظور این است که بازی، رویکرد غیرخطی‌تری برای تعامل بازیکن با جهان دارد.
برای مثال، اگر Final Fantasy X را بازی کرده باشید، میدانید که شما و گروه‌تان در یک خط مستقیم حرکت می کنید تا از نقطه A به نقطه B برسید و در تمام طول راه ، با دشمنان سرسخت مبارزه خواهید کرد.

حالا این موضوع را با جدیدترین بازی Final Fantasy XV مقایسه کنید، که در آن شما و گروه‌تان می توانید علاوه بر ماموریت های اصلی بازی، به گشت و گذار در محیط بپردازید یا سراغ ماموریت‌های جانبی بروید.

در این بازی‌ها، می توانید زمان را طوری که خودتان میخواهید سپری کنید و لزومی به پیش رفتن در یک مسیر خطی و پشت سر هم از ماموریت ها وجود ندارد.

این موضوع می‌تواند به نفع گیمرها هم باشد، زیرا در حالت عادی، زمانی که نتوانید یک باس را شکست دهید، چاره‌ای جز تکرار و تلاش مجدد ندارید، چون مسیر دیگری وجود ندارد.
اما در بازیهای جهان باز، میتوانید به سراغ ماموریت‌های جانبی بروید، قدرتهای بیشتری کسب کنید و بعد، در یک فرصت مناسب، به سراغ آن باس بدقلق بروید!

در این ویدیو، به سراغ تاریخچه‌ای مختصر از بازی‌های اپن ورلد خواهیم رفت تا ببینم این مجموعه بازیها، چه دورانی را طی کرده‌اند تا یه چیزی که هم اکنون هستند تبدیل شوند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست