۷ استراتژی ساده برای بهبود مهارت های اجتماعی شما

 1. خانه
 2. /
 3. سبک زندگی
 4. /
 5. روابط
 6. /
 7. ۷ استراتژی ساده برای بهبود مهارت های اجتماعی شما
بهبود مهارت های اجتماعی

اکثر افرادی که مرا می بینند، چه در ملاء عام و یا در حال صحبت از تلویزیون، احتمالاً نمی دانند این موضوع را راجع به من نمیدانند اما من کاملاً درونگرا هستم!

من اجرا و حضور در کنار مردم را دوست دارم ، اما وقتی صحبت از تعامل و اجتماعات اجتماعی ۱ به ۱ می رسد ، من در واقع مستعد هستم که بیشتر یک گلدان دیواری باشم!

تصحیح میکنم ، من اینطور بودم!

بعدا تصمیم گرفتم که می خواهم در مهارت های اجتماعی خود بهتر باشم. پس از مطالعه در این زمینه در اینجا برخی از موثرترین استراتژی هایی که من برای از بین بردن روحیه قبلی ام استفاده کردم ، آورده شده است.

راه‌های بهبود مهارت های ارتباطی

 خانه را ترک کن!

 این یک ایده جدید نیست ، اما پایه و اساس بهبود روابط اجتماعی است: خانه را ترک کنید.

 اگر واقعاً بیرون نروید و کارهایی انجام ندهید ،از نظر اجتماعی بهتر نخواهید شد. مهم نیست که شما یک شخص اجتماعی نباشید.  کارهایی را که دوست دارید انجام بدهید، انجام دهید.
سرگرمی ها ، رویدادها و اجتماعات را بر اساس چیزهایی که از آنها لذت می برید پیش برده و افراد همفکر را پیدا کنید.

اکثر افرادی که تمایل به بهبود مهارت های اجتماعی خود دارند ، موفق نمیشوند زیرا به معنای واقعی کلمه به اندازه کافی یاد نمی گیرند.

هرچه بیشتر بیرون بروید ، در محیط های عمومی احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.

بسیاری از مردم بهانه می گیرند ما افرادی “خانگی” هستیم! درست است که افراد درونگرا با ماندن در خانه انرژی بیشتری کسب می کنند، اما مشکلی نیست! نیاز نیست آنقدر در اجتماعات حاضر شوید که روحیات شما نابود شود.

 • وقتی دوستانتان شما را به مهمانی دعوت می کنند ، به جای آنکه بهانه بیاورید، بروید!
 • به هر فرصتی برای بیرون رفتن و معاشرت کردن بله بگویید و به مرور زمان بیشتر با آن کنار بیایید.
 • مهارتهای اجتماعی تقریباً هیچ ارتباطی با تفکر ندارند. در واقع هرچه بیشتر فکر کنید ، بدتر هم می شوید.
 • هدف این نیست که حرف خاصی برای گفتن داشته باشید، بلکه سرگرم کننده باشید و انرژی مثبت را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید.
 • سخت نگیرید راه هایی برای خندیدن پیدا کنید.در تعاملات خود به دنبال طنز باشید.

بهبود مهارت های اجتماعی


پیشنهاد توسکا: چگونه به یاد ماندنی باشیم و در جمع‌های مختلف جلب توجه کنیم؟


ترفندها

برخی از راه های عملی که می توانید این کار را انجام دهید عبارتند از:

 1. لبخند: همین حالا سعی کنید لبخند بزنید و همزمان احساس غم و اندوه کنید.
  قطعا نمیتوانید، این غیرممکن است! اگر کمی احساس اضطراب دارید و در یک محیط اجتماعی دچار مشکل شده اید، سعی کنید لبخند بر روی صورت خود بچسبانید حتی اگر احساس کنید غیر طبیعی باشد. می توانید احساسات مثبت خود را پرورش دهید.
 2. در لحظه زندگی کنید: فکر کردن را متوقف کنید، می دانم ، برای من گفتنش آسان است، درست است؟
  اما به طور جدی روی آنچه در آن لحظه اتفاق می افتد متمرکز شوید ، وقتی دیگران صحبت می کنند گوش دهید، اینگونه دیگران هم موقع صحبت شما گوش میکنند.
 3. سعی نکنید به هر شکلی بامزه باشید:  سعی نکنید مردم را به هر قیمتی تحت تأثیر قرار دهید. مردم برای بامزه بازی به اجتماعات نمی روند. آنها می خواهند به تفریح بپردازند.

 تمرین شما به محض راه افتادن از درب خانه شروع می شود. در مکان های عمومی با مردم به صورت مستمر صحبت کنید و به طور مداوم تمرین کنید.

عواطف مثبت به طور فراوان وجود دارد

 وقتی صحبت کردن با افراد تصادفی را شروع می کنید ، مواردی را متوجه می شوید:

 آنها کنایه نمی زنند.  اکثراً مردم کاملاً  عالی هستند.  من وقتی سعی کردم مکالمه ای را شروع کنم ، به کسی برخورد نکردم که بی ادب باشد.

دیگران هم برای تعامل اشتیاق دارند.  همه ما در حباب های کوچک خود زندگی می کنیم ، چشممان به تلفن هایمان چسبیده است.
مردم ، از هر دو تعامل منطقی تا عاشقانه ، معمولاً وقتی وقت لازم را برای گفتگو با آنها به صورت دوستانه صرف میکنید، قدردانی می کنند.

بحثهای کوچک کلید موفقیت است. من همیشه فکر می کردم صحبت های کوچک خسته کننده و بی فایده است. می فهمم که ذهن خیلی منطقی من بود که این نظر را داشت.

تمرین کنید و خواهید دید که راه ها باز می شوند و روابط شروع به شکل گیری می کنند.

در کنار لبخند زدن، برخی از تکنیک‌های فیزیولوژیکی و زبان بدن دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا احساس اعتماد به نفس و صمیمیت بیشتری داشته باشید.

همین حالا سعی کنید شانه های خود را پایین بیندازید. حال شما چطور است؟  احتمالاً مثل یک بازنده است.
حالا راست بایستید و سینه‌تان رو جلو بدهید. حال شما چطور است؟ با اعتماد به نفس ، قدرتمند ، حتی شاید مانند یک گروهبان جسور!

به نظر می رسد احمقانه است که به طور جدی کارهایی مانند حالت ایستادگی و لبخند زدن را تمرین کنید ، اما کارایی دارد!

 دیگر چیزهایی که می توانید روی آنها کار کنید

ارتباط چشمی! به افراد مانند جامعه شناسها خیره نشوید، اما سعی کنید وقتی با آنها صحبت می کنید ارتباط چشمی برقرار کنید.

انجام این کار در ابتدا کمی ناراحت کننده است ، اما اگر بتوانید مهارت برقراری ارتباط چشمی را با تسلط انجام دهید ، به همان اندازه اطمینان و توجه پیدا خواهید کرد و گامی بزرگ در بهبود مهارت های اجتماعی برداشته اید. پس با چشمانت لبخند بزن!

به تنشهای بدن‌تان توجه کنید و آنها را آرام کنید.  اگر در موقعیت های اجتماعی مضطرب هستید، این در جایی از بدن شما نمایان خواهد شد.
شاید صورتتان سرخ یا سفید شود. شاید پایتان را زیاد تکان دهید. شاید نفس خود را نگه دارید و تنفس را در فواصل منظم فراموش کنید.

هرچه هست ، به آن توجه کنید و سعی کنید کنترلش کنید.

بهبود مهارت های اجتماعی

تمرکز خود را بیشتر کنید

اضطراب و عصبی بودن نشان می دهد که شما فقط نگران آنچه می توانید از اوضاع بدست آورید هستید. سعی کنید به جای آنچه که می توانید بدست آورید، به آنچه که میتوانید به افراد دیگر بدهید ، تمرکز کنید.

یک استراتژی ساده و آسان که می توانید برای بهتر شدن در مهارت های اجتماعی از آنها استفاده کنید ، واقعاً گوش دادن به افراد دیگر است.

اکثر مردم به قصد درک گوش نمی دهند ، آنها با هدف پاسخ دادن گوش می دهند.

این یک راه ساده و کلیدی است. فقط گوش دادن به آنچه آنها می گویند مهم است ، نسخه ای از آنچه که آنها فقط گفتند را در ذهن نگه دارید، و به آنها فرصت دهید تا درباره اش صحبت کنند آنها شما را دوست خواهند داشت.

 هنگامی که تمرکز خود را بر طرف مقابل می گذارید ، باید این تکنیکها را تمرین کنید:

مشترکات: افراد دوست دارند در اطراف افرادی باشند که مثل آنها هستند. اگر با کسی صحبت می کنید ، به مواردی که مشترک هستید گوش دهید و به آنها بگویید که آنها بین شما مشترک هستند.

نقاطی برای افزایش احساسات: وقتی افراد درمورد چیزی که دوستش دارند صحبت می کنند ، مانند سرگرمی یا تعطیلاتی که داشته اند، احساسات مثبت خود را بروز می‌دهند و آن را با شما شریک میشوند.

 روی خود واقعی‌تان متمرکز شوید

 دو روش مختلف برای بهبود مهارت های اجتماعی وجود دارد.

در روش اول، برای بهبود مهارت های اجتماعی خود یا اینکه چگونه خود را ارائه دهید ، کاری به هیچ وجه انجام نمیدهید و انتظار دارید که مردم شما را با همان همان صفر درصد تلاش ، قبول کنند – پس وقتی این کار را نمی کنند ، عصبانی می شوید.

 راه درست؟ تمرکز خود را بر خود واقعی‌ کامل‌تان متمرکز کنید.

در غیر این صورت، مثل این است که شما محصولی را که می خواهید بفروشید با روزنامه بسته بندی کنید! چطور انتظار دارید که دیگران خواهان شما باشند؟

در نتیجه…

شما چیزهای زیادی برای ارائه به دنیا دارید. باید آنها را هدیه بدهید و به طور کلی، کار کردن روی مهارتهای اجتماعی مانند ایجاد بسته بندی برای آن هدیه است.

شما نمی خواهید جعلی باشید و می خواهید روی خود بودن ، رها کردن و گذراندن اوقات خوب تمرکز کنید، بنابراین درک کنید که مهارت های اجتماعی، مهارت هایی قابل یادگیری است که می خواهید در آن بهتر شوید تا مردم بتوانند با آنها آشنا شوند و زندگی بهتری را تجربه کنید.

کانال تلگرام - مجله اینترنتی توسکا

این مطلب را برای دیگران بفرستید!

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست