افزایش قدرت یادگیری مغز در ۴ قدم بسیار ساده

  1. خانه
  2. /
  3. سبک زندگی
  4. /
  5. روانشناسی
  6. /
  7. افزایش قدرت یادگیری مغز در ۴ قدم بسیار ساده
افزایش قدرت یادگیری مغز

افزایش قدرت یادگیری مغز و تبدیل شدن به یک یادگیرنده فوق العاده از مهمترین مهارت های لازم برای موفقیت در قرن بیست و یکم است!
در عصر تغییرات فن آوری، پیشروی به آموزش خودآموز مداوم بستگی دارد -تسلط مداوم بر مدل ها، مهارت ها و ایده های جدید.

در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است ، توانایی یادگیری مهارت جدید در سریع ترین زمان ممکن به سرعت تبدیل به یک ضرورت شده است. خبر خوب این است که شما نیازی به یک هدیه آسمانی ندارید تا بتوانید در یادگیری چیزهای جدید بهتر شوید، حتی اگر یک کار تمام وقت داشته باشید!

چگونه قدرت یادگیری را افزایش دهیم؟

بسیاری از بهترین محققان – از جمله چارلز داروین ، لئوناردو داوینچی و فیزیکدان برنده جایزه نوبل ریچارد فاینمن – ادعا می کردند که دارای هوش استثنایی و مادرزادی نیستند.

همه ما قدرت مغز کافی برای تسلط بر یک رشته جدید داریم – ما از ابزارها ، رویکردهای مناسب استفاده می کنیم و یا آنچه را که ما می آموزیم درست استفاده می کنیم. تقریباً هر کس می تواند هر چیزی را یاد بگیرد – با تکنیک درست.

رویکردهای یادگیری بهتر می تواند روند کار را لذت بخش کند. کلید دستیابی سریع به مهارت و افزایش قدرت یادگیری مغز، پیچیده نیست. اگر قصد دارید امسال مهارت جدیدی را برای بهبود شغل خود بیاموزید، این عادت ها می تواند برای شما مفید باشد.

۱. اگر توانایی بیشتری میخواهید، زیاد بخوانید!

مغز شما روی مطالعه کتابها حساس است – بسته به نوع مطالبی که می خوانید ، در حال رشد ، تغییر و ایجاد اتصالات جدید و الگوهای مختلف در مغز خود هستید. مطالعه‌ی بسیار، جزو روش زندگی افراد موفق محسوب میشود.

در حقیقت ، بسیاری از افراد موفق از مطالعه به نیکی یاد می کنند – آنها خواندن را به عنوان یک کار محض نمی دانند بلکه به عنوان فرصتی برای بهبود زندگی و مشاغلشان به آن نگاه می‌کنند.

ایلان ماسک با خواندن روزانه تبدیل به یک بزرگمرد شد. بیل گیتس سالانه ۵۰ کتاب می خواند. مارک زاکربرگ حداقل هر دو هفته یک کتاب می خواند. وارن بافت روزانه پنج تا شش ساعت را صرف خواندن پنج روزنامه و ۵۰۰ صفحه گزارشات شرکت می کند.

در دنیایی که اطلاعات یک فرصت جدید است ، خواندن بهترین منبع یادگیری مداوم ، دانش و کسب بیشتر از این فرصت است.

افزایش قدرت یادگیری مغز

۲. یادگیری را یک فرآیند بدانید!

یادگیری یک سفر است ، کشف دانش جدید یک مسیر است و نه یک مقصد.

این یک فرایند لذت بخش مادام العمر است – یک سفر کشف شده توسط خود. فهم هر موضوع ، ایده یا طرز فکر جدیدی ، نه تنها به کنجکاوی پایدار، بلکه نیاز به مشاهده و تمرکز جدی دارد.

یادگیری، یک سرمایه گذاری است که معمولاً به افزایش درآمد منجر میشود. یادگیری بیش از هر زمان دیگری برای زندگی امروز مهم است. پس اگر می خواهید در دنیای کار در حال تغییر ، به دردبخور ، ضروری و پررونق باشید، باید به دنبال افزایش قدرت یادگیری مغز باشید.

افرادی که یادگیرنده های خوبی هستند، برای فرایند یادگیری ارزش قائل هستند. آنها هدف نهایی ندارند، آنها به دنبال پیشرفت مداوم هستند. آنها همچنان که بر اصول جدید، فرآیندها، جهان‌بینی‌ها، مدل های تفکر و غیره تسلط می یابند، “دنبال کردن دانش به صورت داوطلبانه و خود انگیخته” برایشان بسیار مهمتر میشود.

آلوین تافلر، نویسنده ، آینده نگر و تاجر مشهور برای آثارش درباره بحث درباره فن آوری های نوین گفت: “بی سواد قرن بیست و یکم کسانی نخواهد بود که نمی توانند بخوانند و بنویسند ، آنها کسانی هستند که نمی توانند یاد بگیرند.”

پرورش یک توانایی یا طرز فکر سازنده می تواند به شما کمک کند تا بیشتر روی مطلوب ترین اهداف خود در زندگی متمرکز شوید. ممکن است بر انگیزه شما تأثیر بگذارد و باعث شود شما بتوانید با آمادگی بیشتری بر روی فرصت ها برای یادگیری و رشد توانایی های خود عمل کنید.

توانایی نگه داشتن روحیه آزاد ، به دست آوردن دانش بهتر و استفاده از آن در صورت لزوم می تواند زندگی شغلی شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.


بیشتر بخوانید: چگونه انسان موفقی باشیم: راهنمای جامع راه های رسیدن به موفقیت!


۳. آنچه را که می دانید به دیگران یاد بدهید

از جمله موثرترین تکنیک های یادگیری سریع و آسان اطلاعات، یاد دادن آنها به دیگران است. در روانشناسی، به آن “عمل بازیابی” می‌گویند. این یکی از مطمئن ترین راه های ایجاد ردیابی حافظه های قوی تر است.

با آموزش موضوع به دیگران به زبان ساده یاد بگیرید تا بتوانید به سرعت کم و کاستی های دانش خود را مشخص کنید. این یک الگوی ذهنی است که توسط فیزیکدان معروف ریچارد فاینمن ابداع شده است.

آزمایش نهایی دانش شما، ظرفیت شما برای انتقال آن به دیگری است. یک روش بهتر برای یادگیری، پردازش، حفظ و به خاطر سپردن اطلاعات، یادگیری در نیمی از وقت و یاددادن به دیگران در نیمی دیگر از وقت است.
به عنوان مثال، به جای صرفا مطالعه یک کتاب، تصمیم بگیرید که ۵۰ درصد از زمان را به مطالعه و ۵۰ درصد زمان را به توضیح آن مطالب برای خود یا دیگران بپردازید.

افزایش قدرت یادگیری مغز

۴. استراحت های کوتاه و پرتعداد داشته باشید.

استراحت برای حفظ هر چیزی که برای یادگیری انتخاب کرده اید بسیار مهم است. طبق تحقیقات اخیر ، استراحت های کوتاه ، زود و به طور مکرر ، می تواند به شما در یادگیری بهتر مسائل و حتی بهبود میزان یادگیری شما کمک کند.

همه فکر می کنند هنگام یادگیری چیز جدید باید” تمرین، تمرین و تمرین” کنید. اما مشخص شده است که استراحت ممکن است به همان اندازه برای یادگیری بسیار مهم باشد.

استراحت باعث می شود مغز خاطرات و آموخته های خود را تقویت کند. در مسیر آموختن هرچه برای یادگیری در طول زمان انتخاب کردید ، بهینه سازی زمان فواصل استراحت برای افزایش سرعت یادگیری حائز اهمیت است و استراحت نکردن و کار مدارم، جزو اشتباهات رایج در زندگی روزمره محسوب میشوند.

شبکه های عصبی مغز ما نیاز به زمان پردازش اطلاعات دارند، بنابراین فاصله گرفتن موقتی از موضوع، به افزایش قدرت یادگیری مغز کمک میکند‌ تا اطلاعات جدید را به طور موثرتری به خاطر بسپارید پس زمان کافی برای استراحت و بازیابی به مغز خود اختصاص دهید.

کانال تلگرام - مجله اینترنتی توسکا

این مطلب را برای دیگران بفرستید!

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست