افزایش بهره وری شخصی چگونه ممکن است؟

  1. خانه
  2. /
  3. سبک زندگی
  4. /
  5. موفقیت
  6. /
  7. افزایش بهره وری شخصی چگونه ممکن است؟
افزایش بهره وری شخصی

درباره افزایش بهره وری شخصی دروغی وجود دارد که در میان اشخاصی که به دنبال آنند می چرخد. این دروغ می گوید:

هرچه کارهای بیشتری در طول ۲۴ ساعت روز خود انجام دهید، موفق‌تر خواهید بود و اگر بتوانید راهی پیدا کنید برای انجام دادن کارهای بیشتر، نتیجه بهتری در افزایش بهره وری شخصی بدست خواهید آورد.
آنوقت است که صف طولانی کارهایمان هیچگاه به پایان نمی رسد و انقدر رشد می کند تا تمام توانایی و انرژی ما را صرف کند.

مطمئناً افزایش بهره وری شخصی اهمیت دارد، اما راهش به شکلی که فکر می کنید نیست. شما باید قبل از اینکه نگران بالا بردن حجم کارهایتان شوید، به دنبال بیشتر کردن تمرکز روی یک کار باشید.  به عبارت دیگر، کار بیشتری انجام دهید، اما روی کارهای کمتری تمرکز کنید.

چطور بهره وری بیشتری در روز داشته باشیم؟

شخص شلوغی که یک لیست عظیم از کارهای مختلف را برای خودش ایجاد کرده، می تواند ادعا کند که در افزایش بهره وری شخصی موفق بوده؛ اما کارهای او چقدر عمق و کیفیت دارند؟

معمولا مردم به دنبال این هستند که بدانند چگونه می توانند در حین کار تمام وقت خود و گذراندن اوقات با همسر و فرزندان، باز هم مفید باشند و چیزی تولید کنند. آنها دنبال یک اکسیر برای افزایش بهره وری شخصی هستند؛ راهی پنهان که می تواند آنها را به بالاترین میزان کارکردهایشان برساند؛ ما قصد داریم به شما این راه را نشان دهیم.

این نتیجه هنگامی حاصل می شود که شما “بالاتربردن بهره وری خود از راه بیشتر کردن تعداد کارها” را متوقف کنید و به طرز فکر تقلیل گرا مجهز شوید.

برای این کار باید اهداف، مسئولیت ها و تلاشهایی که برای رسیدن به ایده و طرح اصلیتان ضروری نیستند را برای تمرکز بر فعالیتهای اصلی، شناسایی و حذف کنید؛ این یعنی ذهنیت تقلیلگرا.

در زیر به اصولی اشاره می کنیم که اساس و بنیان ذهنیت تقلیگرا را تشکیل می دهند؛ هیچکدام از این اصول نیاز به هوش یا تلاش استثنایی ندارند و شما می توانید به راحتی آنها را در زندگی خود بکار بگیرید و اینگونه در راه افزایش بهره وری شخصی خود گام بردارید.

افزایش بهره وری شخصی


بیشتر بخوانید: افزایش قدرت یادگیری مغز در ۴ قدم بسیار ساده


 اهداف خود را کاهش دهید

اهداف می توانند ما را به نشانه گیری ترغیب کنند و به ما تمرکز دهند اما این کار زمانی ممکن می شود که شما بتوانید اهدافتان را در مسیری قرار دهید که به شما کمک کنند.

بیشتر افراد هدفهای زیادی را در زندگی و کار خود تعیین می کنند. درواقع  آنها خود را با عمق کمی گسترش می دهند و وقتی درست نگاه کنید هیچ کاری انجام نمی دهند.

 برای افزایش بهره وری شخصی باید رویکرد خود را تغییر دهید؛ تمرکزتان را روی نتایج متوقف نکنید بلکه کیفیت و چگونگی ورودی ها را بررسی کنید؛ آنها چیزهایی هستند که می توانید کنترل کنید. اینکار، می‌تواند باعث افزایش انرژی ذهنی شما هم بشود.

برای این کار از خودتان بپرسید:

 اساسی ترین عملی که می توانید هر روز انجامش دهید چیست؟

 و بعد آن را به هدف واحد خود تبدیل کنید.

 فعالیتهای “آماده سازی” را کاهش دهید

 مردم وقت زیادی را صرف آماده شدن برای انجام کارهای “واقعی” خود می کنند؛ اما این گونه آماده شدن درحقیقت چیزی غیر از یک تلاش ناخودآگاه برای فرار کردن از کارهایی که باعث درد شما می شوند نیست.

 اگر دقت کنید، وقتی که کاری از شما انرژی زیادی میگیرد، مدام می خواهید از انجام آن طفره روید؛ برای همین کم کم شروع می کنید به ساختن یک تشریفات عجیب و غریب و بیهوده به منظور آماده کردن خودتان برای انجام آن کار.

 تعداد کمی از مردم  به این آگاه اند که هر روز فعالیتهایی انجام می دهند که صرفاً کار واقعی آنها را به تأخیر می اندازد و به زمانی که برای “آماده شدن” هدر می دهند توجه می کنند:

گرم شدن برای انجام کار، مراسم و مناسک قبل از انجام کار و کارهای آماده سازی؛  تقریباً همه ی اینها بی معنا و بیهوده است؛ شما به آنها احتیاج ندارید.

فقط یک فعالیت برای آماده شدن شما به منظور انجام کارتان کافی است: یک صبحانه کامل.

تصمیمات را کاهش دهید

بیشتر افراد وقت و انرژی ذهنی زیادی را که در تصمیم گیری ها صرف می شود، دست کم می گیرند. خستگی در تصمیم گیری، انرژی ذهنی شما را تخلیه کرده و بهره وری شما را مختل می کند.

با کاهش تعداد گزینه های انتخابی خود، می توانید وقت و انرژی خودتان را صرفه جویی کنید؛ این به شما اجازه می دهد تا روی یک چیز متمرکز شوید.

اگر می خواهید از میزان گزینه های خود کم کنید و از این طریق در راه افزایش بهره وری شخصی خود گامی به جلو بردارید انجام این کار را به شما پیشنهاد می کنیم:

  • آنچه را که می خواهید روز بعد انجام دهید، با جزئیات بنویسید.
  • زمان شروع کار خود را شرح دهید. اینگونه دچار مشکل “آماده سازی” نمی شوید.
  • برای کارتان در طول روز، با در نظر گرفتن بازدهی و پیشرفت برنامه هایتان، یک محدوده تعیین کنید؛ مثلا بگویید روزی ۲ صفحه از فلان مقاله را ترجمه می کنم و یا روزی ۳ ساعت روی سایت تمرکز می کنم و…

افزایش بهره وری شخصی


پیشنهاد توسکا: فرق آدم های موفق و ناموفق: چرا بازنده می‌شویم؟


کلام آخر

در این مطلب از بخش موفقیت، موضوع بهره وری شخصی را بررسی کردیم و دیدیم که برای افزایش آن باید بتوانید وقتی از خواب بیدار می شوید “زمان” و “نوع” کاری که می کنید را تعیین نمایید.
خودتان را یک ربات بدانید که تنها دستورات را دنبال می کند. همه چیز، منهای پیشامد های اضطراری، برای شما مزاحم به حساب می آید، تا اینکه به هدف خود برسید.

پس فقط “یک چیز” را انتخاب کنید. هرگونه تعدد در تصمیم گیری در مورد زمان، مکان و نوع کار را حذف نمایید. تمام فعالیت های مربوط به “آماده شدن” را قطع کنید. اینگونه راه افزایش بهره وری شخصی تان را پیدا کرده و بازدهی خود را به حداکثر می رسانید.

کانال تلگرام - مجله اینترنتی توسکا

این مطلب را برای دیگران بفرستید!

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست