تحلیل کامل اخبار کرونا با توجه به جدیدترین اطلاعات موجود

 1. خانه
 2. /
 3. سبک زندگی
 4. /
 5. سلامت
 6. /
 7. تحلیل کامل اخبار کرونا با توجه به جدیدترین اطلاعات موجود
آخرین اخبار کرونا

کرونا ویروس باعث شده است که بیشترین میزان قرنطینه در تاریخ بشریت اتفاق بیفتد. در ضمن ، سازمان بهداشت جهانی و متخصصان برجسته درمورد خطر بالای همه گیر بودن هشدار می دهند ، به این معنی که شیوع کرونا به احتمال زیاد در سایر کشورها فوران می کند.

تقاضای جهانی برای ماسک های جراحی نیز ۱۰۰ برابر شده و حتی برخی افراد بابت خرید غذا و لباس هم نگران هستند! البته درمورد اینکه “ایا ماسک جلوی انتقال کرونا را میگیرد ؟” تردیدهای جدی وجود دارد.

انجام اقدامات احتیاطی، معقول است اما چگونه باید دانست که چه زمانی، چه کاری باید انجام دهیم؟

 در ادامه، من تجزیه و تحلیل کلی درمورد اخبار کرونا و اقدامات احتیاطی براساس دو مدل را ارائه می دهم ، یکی مدل سنگاپور و دیگری مدل ایالات متحده آمریکا.

شیوع کرونا

از زمان ظهور در چین، ویروس کرونا در ده ها کشور بین مردم دیده شده است. همچنین محققان نشان داده اند که برخلاف سارس یا مرس، ۵۰ درصد از موارد ابتلا و انقال در طی یک دوره پنهان و بدون علامت به مدت حدود ۱۴ روز اتفاق می افتد.
از این بدتر ، به نظر می رسد که ویروس برای روزها بر روی سطوح زنده می‌مانند، و این موضوع، مبارزه با کرونا را دشوارتر میکند.

با توجه به زنده ماندن طولانی این ویروس بر روی سطوح مختلف،کشورها برای مهار بیماری مجبورند هر فرد را که در مجاورت ویروس قرار داشته را شناسایی و قرنطینه کنند، حتی اگر مدت این مجاورت کوتاه بوده باشد.

اما اینکار به نظر غیرممکن می رسد، حتی برای چین!

بعلاوه، تمام مناطق مشکوک باید کاملاً ضدعفونی شوند. به نظر می رسد چین این اقدام را انجام داده است و حتی تا آنجا پیش رفته است که پول‌ها و اسکناس‌های مشکوک را نیز ضدعفونی میکند یا از بین می‌برد!

چرا این همه تعطیلی در چین اتفاق افتاد؟

آیا واکسن کرونا کشف شده است ؟” تا به حال نه!
بنابراین، بدون وجود واکسن (حداقل در آینده نزدیک) کشور چین تلاش میکند که شیوع کرونا را بوسیله کنترل راه های انتقال، به حداقل برساند.

به نظر میرسد که بدون قرنطینه کردن شهرها، وضعیت بسیار بدتر می شود زیرا مهار ویروس سخت تر و کنترل مبتلایان دشوارتر میشود و حتی بیمارستان ها نیز تحت الشعاع قرار می‌گیرند.

در آن موارد، سیستم مراقبت های بهداشتی محلی (مثل درمانگاه ها و بیمارستان ها) به یک منبع عفونت تبدیل می شود و سرعت البتلا را بالا می‌برند. این فرضیه با این واقعیت تأیید می شود که چین هر بار تعداد تایید شده افراد مبتلا به ۵۰۰ نفر رسید، شهرهای بزرگ را قرنطینه می کرد.

سؤال بزرگ این است که وقتی شهرهایی با تعداد ۵۰۰ مورد مبتلای تأیید شده رسمی قرنطینه شدند، در حقیقت چه تعداد از مردم آلوده شده بودند؟

از آنجا که بسیاری از افراد مبتلا علائم خفیفی را تجربه می کنند، فهمیدن عدد واقعی دشوار است ، اما می توان دو احتمال را تصور کرد:

 احتمال ۱: وقتی تعداد تایید شده ۵۰۰ نفر بود، یعنی در حقیقت بیش از ۵۰۰ نفر آلوده شده بودند – این بدان معنی است که نمی دانیم چه تعداد از افراد آلوده هستند.

احتمال ۲: تعداد کل موارد ابتلا به آمار رسمی ابتلا به کرونا نزدیک است.

در هر صورت، به نظر میرسد که احتمال ۱ دقیق تر است و این ویروس قبل از شروع آزمایش افراد، گسترده شده است.

به یاد داشته باشید که حتی موارد شدید ممکن است به اشتباه آنفولانزا یا ذات الریه تشخیص داده شوند.

متأسفانه پیش‌بینی می کنیم که قرنطینه چینی‌ها برای ماه‌ها ادامه یابد، تا زمانی که مقامات متقاعد شوند که تعداد افراد مبتلا، به پایینترین حد خود رسیده است.

آخرین اخبار کرونا

قرنطینه شهرها در ایران بدلیل کرونا

با توجه به آخرین اخبار کرونا در ایران، به نظر نمیرسد که قرنطینه اتفاق بیفتد. در چنین شرایطی، حتما نکات زیر را به خاطر بسپارید:

 • خانه و محیط باید به طور مرتب کاملاً ضد عفونی شوند.
 • این بیماری هم اکنون در مرحله پنهان قرار دارد و نمیتوان تشخیص داد در واقع چه کسی آلوده است.

 سنگاپور: کشوری که تاکنون نتوانسته ویروس را کنترل کند

سنگاپور اولین کشور متراکم و توسعه یافته ای است که به طور موثری اداره می شود و با کرونا ویروس سروکار دارد. در حال حاضر این کشور ۷۵ عفونت تأیید شده را گزارش می کند و داده های خوبی را به اشتراک می گذارد.

مساله نگران کننده درمورد شیوع کرونا در سنگاپور، این است که ۳۴ مورد از این افراد محلی هیچ ارتباط مستقیمی با مبتلایان دیگر یا چین نداشته اند.

بنابراین، با توجه به این رشد مداوم، احتمالا تعداد بیشتری از افراد مبتلا میشوند.

در این شرایط، سنگاپور ممکن است مجبور شود که مانند ووهان مجبور به قرنطینه شهرها شود.


پیشنهاد توسکا: پرسش های متداول در مورد ویروس کرونا: هر آنچه باید بدانید


نحوه مقابله آمریکا با کرونا ویروس

براساس آخرین اخبار کرونا، در حال حاضر ایالات متحده ۱۵ مورد تأیید شده دارد، اما آنچه می‌خواهیم بدانیم واقعی افراد مبتلاست که تاکنون علامتی از خود نشان نداده اند.

بیایید سعی کنیم این تعداد را تخمین بزنیم:
حدود ۳ میلیون چینی سالانه به ایالات متحده سفر می کنند و سایر خارجی ها یا شهروندان آمریکایی که به چین سفر می کنند و باز می گردند نیز در این آمار شمرده نمی شوند.

پیش از بسته شدن مرزهای ایالات متحده برای مسافران چینی ، ویروس حداقل برای ۱۴ روز شیوع داشت که طی آن افراد آلوده به راحتی و آزادانه رفت و آمد میکردند.

این بدان معناست که حداقل ۱۱۵،۰۶۸ مسافر که اخیراً به چین رفته بودند در این مدت وارد ایالات متحده شدند.
برای حدس زدن اینکه چند نفر ممکن است آلوده شده باشند، باید اشاره کنم که منطقه قرنطینه اولیه چین شامل ۶۰ میلیون نفر است (یعنی ۱/۲۳ جمعیت کل چین)

بنابراین و براساس آمار، ۵۰۰۰ مورد مشکوک از مناطق آلوده چین وارد آمریکا شدند (یا حداقل با ووهان ارتباط داشته اند)
با فرض اینکه درصد شیوع ۰.۵٪ بوده است، می‌توان حدس زد که حدود ۲۵ نفر از بین این ۵ هزار نفر به ویروس مبتلا شده اند.

بدتر این، ما نمی‌توانیم بگوییم که اکنون چند نفر به این ویروس آلوده شده اند، چرا که برخی افراد علائم آشکار و ظاهری ندارند. آنها ممکن است در اطراف یک فرد آلوده بدون علامت باشند که از ووهان آمده و یا یک سطح آلوده را لمس کرده باشند.

یک فرد آلوده می تواند سیل اپیدمی را آغاز کند. اما ما در مراحل اولیه قرار داریم و بنابراین مشکل چندان قابل مشاهده نیست.

به دلیل خفیف بودن علائم در بیشتر موارد، افراد آلوده ممکن است تشخیص داده نشده یا اصلا به دنبال درمان نباشند. ویروس ممکن است ۵ تا ۱۰ چرخه رشد را طی کند، قبل از اینکه متوجه شویم که شیوعی در شهر در حال وقوع است.

درشرایط موجود، دشوار است بگوییم که چه تعداد از افراد مبتلا، در حال حاضر این بیماری را گسترش داده اند و پیدا کردن همه آنها حتی دشوارتر خواهد بود.

 متأسفانه، دستیابی به آزمایش سریعتر و قابل اعتماد که بتواند موارد را به دقت و در تمامی درمانگاه ها و مراکز تشخیص دهد، ماه ها طول می کشد.

آخرین اخبار کرونا

اخبار کرونا در ایران

کشور ما منابع کمتری برای شناسایی صحیح افراد آلوده در اختیار دارد (نسبت به سنگاپور یا ایالات متحده) بنابراین، با تمرکز روی موارد تأیید شده، فقط همین موارد گزارش میشود و دسترسی به تعداد واقعی موارد ابتلا وجود ندارد.

اما در یک نقطه خاص ، این اعداد و آمارها به سرعت پیچیده می شوند و به سرعت سیستم مراقبت های بهداشتی محلی را فرو می ریزند. این سناریو، کابوس WHO (سازمان بهداشت جهانی) است.

 اقدامات احتیاطی لازم

 •  شرکت در برنامه های گروهی محلی مانند سالن های ورزشی را متوقف کنید
 •  استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را متوقف کنید. در صورت ضرورت، از ماشین خود یا تاکسی‌های آنلاین استفاده کنید.
 • ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده تهیه کنید.
 • سفرها را به حداقل برسانید و هنگام مسافرت ، از دستمال مرطوب آغشته به الکل برای ضد عفونی کردن محل نشیمن استفاده کنید
 • از توالت های عمومی استفاده نکنید
 • از رستوران های بین راهی و غذا خوردن در محیط‌های عمومی دوری کنید
 • تا میتوانید در خانه بمانید و خودتان را قرنطینه کنید

کلام آخر

با توجه به آخرین اخبار کرونا، متاسفانه این ویروس در حال گسترش است و تعداد زیادی از افراد را درگیر کرده است.
تنها کاری که فعلا میتوانیم بکنیم، رعایت نکات بهداشتی و ایمنی و مراقبت از خود و خانواده‌مان است.

با توجه به کمبود امکانات رسمی و غافلگیری همیشگی سیستم در زمان بحران، ما بعنوان مردم، باید تمام تمرکزمان را برای ایمن ماندن به کار بگیریم و به خودمان اتکا کنیم.
پس لطفا موارد ایمنی را جدی بگیرید و این مطلب را برای عزیزان تان بفرستید. برای دسترسی به آخرین مطالب و مقالات در حوزه سلامت، میتوانید عضو کانال تلگرام توسکا شوید.

کانال تلگرام - مجله اینترنتی توسکا

این مطلب را برای دیگران بفرستید!

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست