7 مورد از بهترین راههای کاهش هزینه های زندگیعادت های روزانه تان تعیین می کند که رو به جلو حرکت می‌کنید یا به عقب می‌روید.

اگر در حال تلاش برای پیشرفت اقتصادی هستید یا سعی دارید وضعیت مالی تان را بهبود ببخشید، ارزیابی وضع مالی تان باید به یک عادت روزانه برای شما تبدیل شود.

راههای کاهش هزینه های زندگی

اگر برنامه ریزی تازه ای را طراحی می کنید، احتمالاً قبل از هر چیز به فکر این هستید که از لحاظ اقتصادی پیشرفت داشته باشید، تفاوت پیشروی یا عقب ماندن از نظر مالی معمولاً به هوش مالی و اقدامات کوچکی که مرتباً انجام می دهید بستگی دارد.

 اگر می خواهید موفقیت مالی بیشتری به دست آورید، سعی کنید این شش عادت روزانه را پیاده کنید.

1. مراقب راه های سرقت هویت باشید

کلاهبرداران و هکر ها از قدرت فناوری برای دزدی اطلاعات و پول شما استفاده می کنند. داده های کلیدی که مجرمان سایبری می خواهند شامل موارد زیر است:

آیدی و پسوردها، شماره کارتهای اعتباری شماره حساب بانکی و شماره قرارداد های بیمه.

اما می توانید با استفاده از برخی از عادات اساسی با هک شدن اطلاعات تان مقابله کنید. یکی از عادات این است که هرگز این اطلاعات را با شخص یا شرکتی که به آن اعتماد کامل ندارید به اشتراک نگذارید.

اگر داده های حساس خود را می نویسید یا ذخیره می کنید، مطمئن شوید که از لحاظ دیجیتالی ایمن است یا در یک پوشه قفل شده نگه داشته می شود.

همچنین، قبل از این که اطلاعات تان را درون سطل زباله پرتاب کنید، کاغذ را ریز ریز کنید تا دست کسی به آن نرسد.

هرگز در حالی که به یک اتصال Wi-Fi ناامن عمومی مانند کافی شاپ یا فرودگاه متصل هستید، به حساب های مالی خود مراجعه نکنید و با هیچ سند مالی و محرمانه‌ای کار نکنید.

2. رفتارهای مثبت مالی خود را به عادت تبدیل کنید

به راحتی ممکن است رفتارهای بد برایتان عادت شود و اهداف مالی خود را از دست بدهید. ترفند غلبه بر رفتارهای مخرب این است که رفتار های خوب خود را به عادت تبدیل کنید.

3. در یک طرح بیمه بازنشستگی شرکت کنید

این نوع حساب ها به خوبی عمل می کنند زیرا می‌توانید تنظیم کنید که قسط آن به صورت خودکار از حسابتان کسر شود و دیگر جای تردید باقی نمی‌گذارد! این موضوع، یکی از تکنیک های بودجه بندی محسوب میشود.

هرچه زودتر شروع به پس انداز و سرمایه گذاری کنید، امنیت مالی بیشتری خواهید داشت. هیچکدام از ما آنقدر کم سن و سال نیستیم که نیاز به پس انداز نداشته باشیم (مگر اینکه دانش آموز پیش دبستانی باشید!)

4. هزینه های خود را با دقت بررسی کنید

اگر در حال تلاش برای بهتر کردن وضع اقتصادی هستید یا می خواهید امسال به اهداف مالی بزرگتری برسید، بررسی مداوم درآمد ها و هزینه های خود را به یک عادت تبدیل کنید. نمی توانید آنچه را که بررسی نمی کنید تغییر دهید.

بیشتر برنامه های حسابداری شخصی، کارکردهای کاربری آسانی دارند و استفاده از آنها ایده‌ی خوبی به شمار می‌رود.

آنها بطور خودکار معاملات مالی شما را جمع و جور می کنند، آنها را طبقه بندی و سازماندهی می کنند و به شما امکان برنامه ریزی و نظارت می‌دهند.

علاوه بر این، عدم پیش بینی، یک مانع بزرگ برای دستیابی به اهداف مالی است.

5. مراقب خریدهای بدون برنامه باشید!

هرچه بیشتر به خریدهای غیر مترقبه یا بیش از حد غیر ضروری بپردازید، می تواند به ضرر زندگی مالی شما باشند.

اگر گاهی برای یک خرید غیرضروری اشتیاق بیش از حد دارید با انجام این حرکات می توانید خودتان را از دست شان نجات دهید:

  • صبر کردن! سعی کنید خودتان را مجبور کنید تا حداقل یک روز خرید را به تأخیر بیاندازید، بنابراین باید زمان بیشتری برای بررسی اینکه آیا واقعاً به این کالا احتیاج دارید یا نه صرف کنید.
  • از فروشگاه های مورد علاقه تان خرید نکنید. اگر یک خرده فروش یا مرکز خرید محلی وجود دارد که نمی توانید در مقابل خرید کالا هایش مقاومت کنید، از رفتن به آنجا خودداری کنید.
  • آخرین خرید اشتباه خود را یادآوری کنید. اگر برای خرید یک کالای غیر ضروری که در برنامه تان نیست احساس اشتیاق بیش از حد کردید به آخرین خرید بد غیر ضروری تان که از آن پشیمان شده اید فکر کنید و اجازه ندهید که دوباره تسلیم شور و شوق لحظه ای خود شوید.

6. از توانایی های مالی خود محافظت کنید

رفاه مالی شما به توانایی شما برای کسب درآمد بستگی دارد. درست است که کاهش هزینه های غیر ضروری مهم است اما این کاهش در هر صورت محدودیت دارد.

با این حال، مبلغی که می توانید بدست آورید محدود نیست.

بنابراین یک عادت برای بهبود مهارت های شغلی و ارتباطات خود ایجاد کنید. ممکن است در همان شرکتی که مشغول هستید ارتقاء شغلی به دست بیاورید. یا شغل پردرآمدتری با یک کارفرمای متفاوت داشته باشید و یا درآمد شغلی دیگری در یک تجارت جانبی ایجاد کنید.

7. از آنچه دارید سپاسگزار باشید

قدردانی به عنوان یک عادت روزانه می تواند به شما در بهبود امور مالی، روابط و کاهش استرس تان کمک کند.

اگر بیش از اندازه خرید بی هدف دارید زمان آن رسیده است تا آنچه را که از قبل دارید پیش چشم داشته باشید.

انجام برخی یا همه این اقدامات کوچک هر روز ممکن است در حال حاضر مهم به نظر نرسد، اما با گذشت زمان موفقیت مالی بسیاری به همراه خواهند داشت.


نظرتان را برای ما بنویسید