کریس رونالدو : زندگی عجیب فوق ستاره!بیوگرافی کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو (پرتغالی: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro) متولد ۵ فوریه ۱۹۸۵ است و بیشتر او را با نام کریستیانو رونالدو می شناسند. فوتبالیست پرتغالی که درحال حاضر در پست مهاجم درتیم یوونتوس و تیم ملی کشورش بازی میکند.

کریستیانو برای اولین بار درسن هشت سالگی در باشگاهی به نام آندورینها، که پدرش مدیر تدارکاتش بود، بازی کرد.

او در ده سالگی با تیم ناسیونال مادیرا موق به کسب قهرمانی لیگ جوانان شد که بعدازاین اتفاق با اسپورتینگ لیسبون قرارداد بست که کسی از مبلغ قراردادش بااین تیم اطلاعی ندارد.

تحصیلات کریستیانو رونالدو

درباره میزان تحصیلات این بازیکن حرف و حدیث های زیادی وجود دارد. باتوجه به بیوگرافی های متعددی که از او وجود دارد میشود پی برد که کریستیانو سواد چندانی ندارد و بیشتر استعداد خود را صرف فوتبال کرده است.

درمورد تحصبلات رونالدو گفته می شود او بیشتر از شش کلاس تحصیل نکرده است که این مسئله را خودش هم بارها اعتراف کرده است.

رازهایی درباره زندگی شخصی کریستیانو رونالدو

1. نی نی کوچولو

مادرش دولوروس آویرو گفته وقتی کریستیانو کودک بود به او لقب نی نی کوچولو را داده بودند چون در بازی با دوستانش وقتی به آنها پاس می داد و آنها نمیتوانستند گل بزنند کریستیانو گریه میکرد ازاین جهت به او نی نی کوچولو میگفتند و به دلیل اینکه دربازی کسی نمیتوانست به کریستیانو برسد لقب زنبور کوچولو را نیز به او داده بودند.

۲. اخراج از مدرسه

کریستیانو در ۱۴ سالگی به خاطر پرتاب کردن صندلی به سمت معلمش از مدرسه اخراج میشود!

البته خیلی ها میگویند این مسئله خیلی هم برای کریس بد نشد بلکه باعث شد با تشویق مادرش بیشتر استعداد و تمرکزش را روی فوتبال بگذارد.

۳. عمل قلب در ۱۵ سالگی

وقتی کریس ۱۵ سال داشت پزشکان گفتند که او یک بیماری قلبی به نام تند تپشی دارد که همین مشکل باعث میشد که او دیگر نتواند فوتبال بازی کند. اما با یک عمل جراحی قلب در ۱۵ سالگی پزشکان آن بخشی که باعث مشکل درقلبش شده بود را با لیزر سوزاندند و آنطور که میگویند عمل سختی هم نبود طوری که چند رو بعد به راحتی به تمرین ها برگشت.

۴. اعتراف رونالدو

رونالدو اعتراف کرده که موفقیت خود را مدیون یکی از دوستان خود به نام آلبرت فانترآو است.

او گفته وقتی من و آلبرت با هم در باشگاه جوانان بازی میکردیم تیمی برای گزینش از طرف باشگاه اسپورتینگ لیسبون آمدند و گفتند از بین شما کسی که بیشترین گل را بزند در آکادمی ما پذیرفته میشود.

رونالدو میگوید ما آن بازی را ۳بر صفر بردیم که گل اول را من زدم و گل دوم را البرت و گل سوم را درحالی که آلبرت با دروازه بان تک به تک شد و دروازبان را جا گذاشت و من هم نزدیکش بودم و خود آلبرت میتوانست آن دروازه خالی را با ضربه ارامی گل کند به من پاس داد. من گل را زدم و در آکادمی قبول شدم.

کریس رونالدو می‌گوید: بعد از مسابقه از او پرسیدم که چرا این کارا کردی و آلبرت گفت: تو از من بهتری...!

بعد از اعتراف کریس، روزنامه نگاری به خانه آلبرت رفت و از او پرسید آیا این مسئله حقیقت دارد که او هم این مسئله را تایید کرد. او حتی گفت که بعد از آن مسئله دیگر نتوانست به فوتبال ادامه دهد و بیکار است.

خبرنگار پرسید که پس این ماشین و خانه خوب را چگونه بدست آوردی و خامواده ات را چگونه تامین مالی میکنی که آلبرت گفت اینها کار کریستیانو است.

5. بوتیک CR7

درسال ۲۰۰۶، کریس رونالدو در پرتغال بوتیک لباسی به نام CR7 که حروف اول اسم خودش و همچنین شماره پیراهنش است افتتاح کرد و در سال ۲۰۰۸ فروشگاه دوم خود را که شامل کمربندهای الماس دار و کفش های سگک دار و...است در لیسبون افتتاح کرد.

۶. بازیکن سال فیفا

در سال ۲۰۰۸ کریستیانو رونالدو با ۴۲ گل رکورد فوق العاده ای را ثبت کرد و به عنوان بازیکن سال فیفا معرفی شد.

لازم به ذکر است که علاوه بر عنوان برترین بازیکن سال فیفا و برنده شدن توپ طلا و همچنین کفش طلا، عنوان بهترین فوروارد سال اروپا را نیز دارد.

۷. اولین تجربه پدر شدن

در سوم جولای سال ۲۰۰۳ کریس رونالدو اعلام کرد که پدر شده و صفحات رسمی او اعلام کردند که این کودک کریستیانو جونیور نام دارد و مادرش پیشخدمتی بوده که رونالدو زمان کوتاهی را با او ارتباط داشته است.

۸. ارتباط رونالدو با مدل های معروف

کریستیانو قبلا با مدل های انگلیسی با نام آلیس گودوین و جما آتکینسون ارتباط داشته است و از سال ۲۰۱۰ ارتباطش با ایرینا شایک را شروع کرد و این رابطه تا 2015 ادامه داشت. هم اکنون، او با جورجیا رودریگز، مدل اسپانیایی در رابطه است.

٩. کاتولیک معتقد

جالب است بدانید که کریستیانو رونالدو پرتغالی یک کاتولیک معتقد است و زندگینامه‌ای از زبان خودش با نام moments یا (لحظات) در دسامبر ۲۰۰۷ منتشر شده است.

۱۰. مظنون به قتل

در اکتبر سال ۲۰۰۵ کریس رونالدو را به اتهام قتل یک زن در هتلی در لندن بازداشت کردند و سپس به قید ضمانت آزاد شد. البته خود رونالدو به هیچ عنوان این اتهامات را نپذیرفت و همواره بر بی گناهی خود پافشاری میکرد تا اینکه در نوامبر همان سال به دلیل کافی نبودن شواهد، کریس تبرئه شد و در بیانیه ای گفت من همیشه بر بی گناهی خود اصرار داشتم و بسیار خوشحالم که درحال حاضر این مسئله ختم به خیر شد.

۱۱.  دارایی خالص کریس

دارایی خالص رونالدو 460 میلیون دلار است و گفته می شود اگر یک باشگاه بخواهد با رونالدو قرارداد ببندد باید چیزی معادل ۱ میلیارد دلار پرداخت کند.

۱۲. قلب انسان دوستانه یا انسانی مغرور؟

قطعا طرفداران کریستیانو میدانند که یکی از ویژگی های ستودنی کریستیانو روحیه انسان دوستی اوست و برای این ادعا میتوان مثال های متعددی را بیان کرد از جمله فروش کفش طلایی که در سال ۲۰۱۱ برنده شد تا پول آن را صرف ساختن مدرسه ای برای کودکان غزه کند.

درمقابل عده ای هم میگویند رونالدو انسان مغروری است و به همین دلیل کریستیانو را دوست ندارد که اتفاقا رونالدو پاسخ این دسته را درسال ۲۰۱۱ داد وقتی که گفت:

بعضی ها مرا دوست ندارد و خب طبیعی است چون من ثروتمند و خوش قیافه و بااستعداد هستم!

 

همسر کریستیانو رونالدو

در سال ۲۰۱۶ کریس رونالدو با جورجیا رودریگز آراژنتینی آشنا شد و در سال ۲۰۱۷ آنها ازطریق رحم اجاره ای صاحب فرزند دوقلو شدند: یک پسر به نام متئو و دختری به نام اوا ماریو.

همچنین آلانا ماریا فرزند چهارم کریس در سال ۲۰۱۷ به دنیا آمد.

کریستیانو رونالدو ایرانی

شاید شما هم این روزها به عنوان یک ایرانی نام رضا کریس زیاد به گوشتان خورده باشد.

رضا علی رضالو یا همان کریس ایرانی نه فقط در ایران، بلکه در سراسر جهان شناخته شده است و گفته میشود چیزی بیش از ۳۰ هزار طرفدار دارد!

اما ماجرای رضا علی رضالو یا همان رضا کریس که این روزها به عنوان بدل کریستیانو رونالدو هم از او یاد میشود از کجا شروع شد؟

گفته می شود رضاکریس که متولد ۱۳۷۴ است و خودش هم علاقه زیادی به ورزش و فوتبال و رشته تربیت بدنی دارد، نامش از زمانی سر زبان ها افتاد که عکسش درحالی که در مترو با یک ساک دستی منتظر رسیدن به مقصد بود به دلیل شباهت بسیار زیاد بار کریستیانو رونالدوی پرتغالی در فضای مجازی پخش شد.

رضا گفته است که کیروش، سرمربی سابق تیم ملی ایران، به دلیل شباهت زیاد او به کریس، او را کریستیانو رونالدو خطاب کرده است.


نظرتان را برای ما بنویسید